PLS : Lučanci bliži eliti,neizvesno za baraž i opstanak

Sedam kola ostalo je do kraja takmičenja u okviru Prve lige Srbije,pa određeni susreti dobijaju epitete kvalifikacionih.Shodno tome za očekivati je i da se broj golova smanjuje,jer mnogi nemaju prava na kiks.Situacija na vrhu dosta je jasnija od one na dnu.Vodeći dvojac iz Lučana i Gornjeg Milanovca izdvojio se u odnosu na pratioce i u finišu će sami odlučivati o svom statusu.Za poziciju koja vodi u baraž konkurišu Bežanija,imenjaci iz Kraljeva i Petrovca na Mlavi,kao i treći ligaš iz moravičkog okruga – čačanski Borac.Pomenuta četvorka smeštena je od 3. do 6.mesta u samo dva boda!Sinđelić na sedmom mestu,nešto je bezbrižniji što se opstanka tiče,dok će ostali voditi veliku borbu.Surduličani su odmah iza Sinđelića na tabeli ali imaju samo tri boda više od Zaječaraca na koti 14!Činjenice koje nesumnjivo pokazuju da se do poslednjih 90 minuta neće znati ko napušta prvoligaško društvo.

U mečevima odigranim u sredu(16.4.),nije viđeno mnogo golova.Svega 12 na 8 utakmica a čak 4 u Inđiji.Četiri puta su se radovali domaći,tri meča su okončana remijem a gostima je pripao ceo plen samo u Smederevu.Devet ekipa nije uspelo da nađe put do mreže!U premijernom duelu 23.kola,Bežanija je savladala tim sa „Slane Bare“ rezultatom 2-1.Oba puta metu je pogodio Stanovčić a strelac za Proleter bio je Vujaklija.Imali su gosti aktivan rezultat do 88. ali i igrača manje u poslednjih šest minuta.Dva tima nastavljaju takmičenje sa suprotnim ambicijama,Beograđani bi rang više a Novosađani da zadrže status.Derbi je odigran u Petrovcu na Mlavi.Golova nije bilo a utisak je da je Sloga bila bliža trijumfu ali nije imala rešenja za raspoloženog Đogatovića među stativama Milanovčana.Ipak,slađi deo boda odlazi kraj Despotovice.Radnik je imao želju da „potvrdi“ važnu „trojku“ iz Lučana ali golova u okršaju sa Čačanima nije bilo.I jedni i drugi zadržali su šanse da ostvare svoje ciljeve.Bitan trijumf ostvarila je Dolina.Savladan je Teleoptik golovima Kostića i Dobrića,pa nada o opstanku tima iz Banata i dalje tinja.Biće teško do kraja,raspored dosta težak ali je sportski i ljudski nadati se povoljnom ishodu.Beograđanima takođe ostaju brige oko opstanka,jer 5 mečeva nisu postigli gol!U Inđiji golova nije bilo do 55.minuta a zatim je za osam minuta postignuto četiri!Najpre je Pavković doveo „zeleno-bele“ do prednosti(55.minut),Živković odmah uzvratio sa bele tačke(60.minut),da bi Lemajić sa dva brza gola u 58. i 63.minutu(prvi sa „kreča“) rešio pitanje pobednika.Ostaje da se vidi da li su se Inđijci kasno probudili u ovom prvenstvu.Šanse za opstanak su minimalne,tim pre jer od preostalih 7 duela,ekipa Miloša Veselinovića 4 puta gostuje.Treći duel bez golova odigrali su Timok i kraljevačka Sloga na „Kraljevici“.Zaječarci vrlo teško postižu golove i najneefikasniji su u ligi.Takođe,imaju najviše remija u takmičenju uz Bežaniju.Do kraja gostuju 4.utakmice a sa protivničkih terena do sada su doneli samo 4 boda,tako da je situacija oko opstanka dosta složena.Ako se tome doda činjenica da Timok osam mečeva nije uknjižio „trojku“(ceo prolećni deo),jasno je da predstoji grčevita borba.Jedini susret gde su gosti odneli bodove,odigran je u Smederevu.U okršaju najneuspešnijeg „domaćeg“ tima i najuspešnijeg gosta,epilog je bio logičan.Lučanci su odlično otvorili meč i poveli golom Avramovića u 12.minutu,što se ispostavilo kao ključni detalj.Na taj način je lider prekinuo seriju od 4 utakmice bez trijumfa i vratio se na pobednički kolosek.U odnosu na prošlo kolo,tim je bio dosta promenjen.U ekipu se vratio stub odbrane Milunović a u startnih 11 našli su se i Zonjić,Radin,Pešić,Kovačević i strelac Avramović.Evidentno,promene su dale rezultat.Budući da naredna dva duela igraju pred svojim navijačima i sa ekipama iz donjeg dela tabele,može se reći da bi u slučaju tih pobeda Mladost praktično(ne i teorijski) postala član najelitnijeg srpskog fudbalskog ranga.Smederevo,u teškoj situaciji.Sedam mečeva bez pobede,tri bez postignutog gola,jedan trijumf u prolećnom delu...

Već u subotu,na programu je naredno kolo,koje može dati odgovore na određene nedoumice ali je neosporno da ćemo ključne parametre saznati po isteku 34.kola,bar kada je reč o putnicima u niži stepen takmičenja,kao i o učesniku baraža.