PFL Sombor: Zadrugari prebrinuli Čonoplju Sloga-Zadrugar 0:1

Fudbaleri Zadrugara  uspešno su okončali gostovanje u Čonoplji, savladavši domaću Slogu sa 1:0, i tako prebrinuli ovo teško gostovanje u XXII kolu prvenstva Područne Lige. Bila je opravdana bojazan fudbalera iz Srpskog Miletića pred ovo gostovanje kod Sloge,jer nijedna od ostale tri ekipe iz samoga vrha tabele ,nije pobedila u Čonoplji(Žak je poražen, OFK Odžaci i OFK Mladost su odigrali samo nerešeno)Miletićani su boljom igrom u prvih 45 minuta utakmice završili posao u Čonoplji, a u nastavku, kada se Sloga trgla, branili su stečeno.Koliko su domaći bili slabi u prvom delu, svedoči činjenica da je golman gostiju Miloš Gnjatović, prvu loptu dotakao tek u 37 minuti utakmice.Ni tada gost nije igrao superiorno, ali je uspeo da igrom na polovini domaćina u nekoliko navrata pripreti Kozlini.Prenosom lopte sa jedne na drugu stranu,gosti su onemogućili domaćina za bilo kakvu akciju koja bi mogla da ugrozi čuvara njihove mreže.Gol, koji je rešio pobednika,gosti su dali u zadnjem minutu prvoga dela iz akcije, koja je zbunila domaću odbranu,a ne i centarfora Stoiljkovića,koji je savladao Kozlinu.

Nastavak utakmice u drugom delu , bio je umnogome drukčiji od onog u prvih 45 minuta.Fudbaleri Sloge su krenuli malo agresivnije  i svoga  gosta su sve češće dovodili u situaciju da brani minimalno vođstvo.Stvorili su i nekoliko povoljnih prilika,ali one nisu bile opasne po mrežu miletićana,koji su u pojedinim momentima delovali panično,ali su uspeli sačuvati minimalac. Doduše, jedna lopta u 66 minuti, kada je Ćosić uputio dobar šut, i uzdrmao prečku,zaustavila je dah domaćinima i njihovim navijačima.Postignuti rezultat i nova tri boda za ekipu iz Srpskog Miletića znače ostanak u trci za sam vrh sa ostale tri ekipe, a najnoviji poraz domaćinima produžava brigu oko bežanja sa začelja .

Fer i korektno ponašanje fudbalera oba tima, pratilo je i dobro suđenje sudijske trojke,a dobru atmosferu na ovome meču, u pojedinim momentima,pokvarilo je nepristojno i vulgarno dobacivanje nekolicine gostujućih navijača ,upućeno glavnom sudiji Kekoviću i njegovom pomoćniku sa desne strane,Maraviću

SLOGA:ZADRUGAR  0:1  (0:1)

Čonoplja,19 aprila 2014.godine Igralište Sloge.Gledalaca 150.Sudija :Keković(Crvenka) pomoćnici Maravić (Crvenka)iĆalasan (Kula) Delegat Andrić (Stanišić) Strelac :Stoiljković u 45minutu za Zadrugar. Žuti kartoni:Jezdić ,Kovač i Vejin (Sloga) Crveni kartona nije bilo.

SLOGA: Kozlina,Vejin,Lovrić,Svilar,Sekulić,Sadovski(Kovač), Rebić,Berleković,Cvijetić(Barić),Dražić i Jezdić.

ZADRUGAR: Gnjatović,Stanisavljević, Jovanović, Branković,Crnjanski,Ćosić,Vuković,Savić,Stoiljković,(Živkov) Farkaš i Milenković

Trenutak radosti gostiju, 0:1 u 45 minuti

Atraktivna,ali nedovoljno efikasna akcija Dražića pred golom ekipe iz Srpskog Miletića

Detalj u šesnaestercu Zadrugara posle jednog kornera sa leve strane

Ni ova šansa rezerviste Barića,i udarac lopte glavom iz neposredne blizine nije donelo promenu rezultata