MFL Sombor: Pola tuceta u mreži kolućana u Kupusini, Partizan-Jedinstvo 6:1

Fudbaleri Partizana iz Kupusine i kolutskog Jedinstva,pamtiće ovaj USKRS po jednoj efikasnoj i borbenoj  utakmici, u kojoj su domaćini  u XXII kolu prvenstva Međopštinske Lige, sa šest golova u mreži, ispratili goste u Kolut, i na radost svojih navijača , osvojili nova tri boda. Bila je to jedna zanimljiva utakmica,u kojoj su gosti iz Koluta bili ravnopravni razigranim domaćinima samo u prvih 45 minuta meča.Tada je i rezultat bio egal,1:1,a nastavak utakmice,ličio je na neravnopravnu borbu rivala,u kojoj su se razigrani domaći fudbaleri poigravali sa slabijim gostima,koji su poslednjih četvrt sata igrali sa igračem manje,jer je opravdano isključen čuvar mreže Jedinstva, Zoran Foretić.Početak utakmice počeli su furiozno domaći fudbaleri, i već u trećem minutu savladali su golmana Foretića, na čiju grešku je i bio vodeći gol, jer golman nije na vreme uhvatio jednu loptu.Tri minuta kasnije  Bujak pogađa prečku gostiju , a preostali deo poluvremena protekao je u ravnopravnoj borbi, gde su i gosti imali svoje šanse. Iz jedne takve, tačnije posle kornera kojega je izveo Antić, Jedinstvo je došlo do izjednačenja, a gol je postigao Ličina.

U drugom polluvremenu, domaći fudbaleri kreću žešće, a do vođstva dolaze u 51 minuti iz slobodnog udarca sa 17. metara,a strelac je  Toni Bujak. Četiri minuta kasnije, Vrančić iz jedne gužve povisuje na 3:1. Treći gol Bujaka ide u potpunosti na dušu golmana Foretića, koji je slabo procenio šut strelca Partizana iz veće udaljenosti, a pet minuta kasnije, golman kolućana zarađuje crveni karton, pošto je van svog šesnaesterca oborio jednog napadača domaćih. Njegovo mesto na golu zauzeo je Lukić, a inače se čuvar mreže kolućana od starta utakmice žalio na povredu noge i bolove, što je u mnogome uticalo na njegove odbrane u toku utakmice.Zamena Foretiću, Lukić je imao nekoliko intervencija, a jedna na kratko odbijena lopta završila je u njegovoj mreži u 78 minuti, strelac je bio Mufić. U finišu meča, brzi kontranapad domaćina završio je Delija, golom pored istrčalog Lukića, Bilo je to 6:1, posle čega je mladi sudija Nemanja Kuzmanović iz Kule odsvirao kraj utakmice. Mladom arbitru se nema šta posebno zamerit na ovoj utakmicii,ali malo više energičnosti ne bi bilo na odmet. Ponašanje igrača na terenu bilo je u granicama fer-pleja,a jedan glasni navijač domaćina, ružnim psovkama gostujućim fudbalerima, pokvario je mirnu atmosferu na jednom efikasnom prazničnom meču na igralištu Partizana, pred oko stotinjak gledalaca

PARTIZAN-JEDINSTVO 1947   6:1 (1:1)

Kupusina,20.april 2014 godine.Igralište u Kupusini. Gledalaca 100.iStrelci T.Bujak u 3,5 i 69, Vrančić u 55, Mufić u 78 i Delija u 90 za Partizan, a Ličina u 41 za Jedinstvo.Žuti kartoni :Bandobranski, Lukić i Ćalić (Jedinstvo) Crveni karton : Foretić u 74.minuti.Igrač utakmice :TONI BUJAK (Partizan)

PARTIZAN: Bašić,Topalov,Mandić,Mufić, Đurđev,Halas,Domorad,Dujmović(Antolović),Vrančić,Rončević(E.Bujak),T.Bujak

JEDINSTVO  1947 ; Foretić,Čalić(Borić),Krizmanić,Lukić, Nikolin, Bandobranski,Jovičić,Antić, Stoisavljević(Komazec),Marinković (Čudić)i Ličina.

Kupusinski "EL ŠARAVI" , Toni Bujak, trostruki strelac na utakmici.

45 minut. 1:1 Strelac Mile Ličina