PFL Sombor- Pregled XXII kola : Gosti bolji na pet utakmica

Dvadesetdrugo kolo prvenstva u Područnoj Ligi Sombor proteklo je u boljoj i efikasnijoj igri ekipa koje su gostovale,a domaćinima je pošlo za rukom da uzmu sva tri boda na dve utakmice, dok je jedan meč završen  bez pobednika, nerešeno. Postignuto je ukupno 30 golova, ili 3,7 po jednom meču.Gostujući klubovi su 18 puta pogađali mrežu svojim domaćinima,a svega 12 puta su vadili lopte iz svojih mreža.Najviše golova palo je u Bačkom Brestovcu i komšijskom,Bačkom Gračacu,  svuda po šest.Vodeće ekipe sa tabele, ovoga kola su odigrale na pobedu, i nisu dozvolile iznenađenje, a ove sa začelja su doživele nove poraze , od čega tri ekipe pred svojim  navijačima.Na utakmici u Kljajićevu,golom Šaule u 20 minuti, domaći Kordun je poveo protiv Omladinca sa Bukovca,a Bojić je u 35 minuti poravnao na 1:1,da bi u drugom poluvremenu golovima Dejana Dorotića u 55 i Siniše Đurđeva u 70, bukovčani došli do pobede.Fudbaleri ŽAK-a su svoj posao ,u pobedi nad Poletom iz Karavukova,odradili već u prvoj minuti.Gol je postigao Nemanja Janjić već u četrdesetoj sekundi meča.Odžačani su do nove pobede došli još u sredu  , i porazili Crvenku (5:0), a isto toliko golova su dali apatinci , a prmili jedan u Bačkom  Brestovcu (Agbaba u 78-Rađenović u 14,Rapajić 43,Ševarac 76 i 86 i Knežević u 87.) Timar je sa dva gola i Trivunović jednim u Deronjama doneli svome  timu nove bodove sa gostovanja.U utakmici u Bačkom Gračacu, Krneta je u zadnjem minutu,svojim golom ,doneo bod Borcu u susretu sa Kulom (3:3).Staparci su u Stanišiću,golovima Nenadića i Lazića (2) naneli novi poraz domaćinima,a gol Drače u 81 minuti iz penala, samo je ublažio novu bruku plavo-belih u" Jamurači". Zadrugari iz Srpskog Miletića su golom Stoiljkovića u 45 minuti, slavili pobedu u Čonoplji (0:1)Tabela posle ovoga kola, u gornjem delu,ne promenjena.Četiri tima drže odstojanje, i nastavljaju trku.Na začelju, čonopljanci sa 16 bodova trinaesti,Omladinac (D) ima 15,a dva poslednja tima imaju po 11 bodova, i moraju uložiti mnogo napora da bi se pomerili ka gornjem delu tabele.

Dva derbi susreta će obeležiti naredno, XXIII kolo, a sastaće se u Srpskom Miletiću ,Zadrugar i ŽAK iz Sombora i Polet -, OFK Odžaci.koji će igrati u Karavukovu.Stanišić je ponovo domaćin, ovoga puta će ugostiti Kordun, a bukovčani su ponovo gosti, sada idu na noge ugroženoj Crvenki.Hajduk u Staparu dočekuje Borac,a Kula će ugostiti Omladinac iz Deronja.Brestovački plavo-beli putuju u Gakovo,a čonopljanski u Apatin.