Radnički poražen na Marakani
Niški Radnički pretrpeo je sedmi poraz ove sezone pošto je izgubio od Crvene zvezde rezultatom 2:0 (0:0) u Beogradu. Posle 25. kola niški fudbaleri imaju 34 boda i nalaze se na osmoj poziciji.Crvena zvezda povela je u 50. minutu golom Đorđa Rakića posle asistencije Miloša Ninkovića i ubacivanja iza leđa igrača Radničkog. Na 2:0 povisio je Dragan Mrđa u 74. minutu kada je nakon dodavanja Nenada Milijaša kroz sredinu sa peterca matirao Nenada Filipovića. Imali su fudbaleri Radničkog prilika na ovom meču, ali nije uspeo nijednu da realizuje. Zvezda je u prvom minutu napravila odličnu šansu, ali je gol Mrđe poništen zbog ofsajda.  U 15. minutu Darko Lazović je imao dobru priliku, ali je njegov šut bez problema odbranio Nenad Filipović. Tri minuta kasnije Ninković je dodao do Rakića, ali je golman Radničkog još jednom dobro reagovao po gol svog tima. On je odbio loptu, ali je na nju natrčao Mrđa čiji je šut blokirao Radoš Bulatović. Prvu priliku Radnički je imao u 32. minutu kada je Saša Stojanović šutirao sa desne strane, zatim Krstić glavom dodao do Jovanovića, koji je udario loptu glavom, ali je ona otišla pored gola.
Aleksandar Jovanović; foto: Vanja Keser

Nakon toga Zvezda je imala još jednu šansu, ali je dobro reagovao Filipović koji je odbranio šut Rakića sa dvadesetak metara.U finišu prvog poluvremena Zvezda je imala još par prilika, ali je odbrana Radničkog dobro odradila svoj posao. Drugo poluvreme počelo je šansom Ninkovića, ali bez veće opasnosti za gol Filipovića. Nakon prvog gola Zvezda je nastavila sa napadima, ali je Filipović dva puta dobro intervenisao. Napadi Zvezde rezultirali su golom najboljeg strelca Superlige Dragana Mrđe u 74. minutu. Nakon ovog gola crveno-belih, Radnički kao da se predao.Nišlije će u narednom kolu, koje je na programu u subotu, 26. aprila od 19h na stadionu Čair,  dočekati Donji Srem. Nakon25. kola Radnički je na osmoj poziciji sa 34 boda.

CRVENA ZVEZDA - RADNIČKI 2:0 (0:0)

Stadion Marakana, Beograd. Sudija: Dejan Santrač. Žuti kartoni: Milan Ćulum, Aleksandar Kosorić (Radnički).

CRVENA ZVEZDA: Bajković, Nenadić, Kelhar, Pavićević, Pečnik, Kovačević, Milijaš, Ninković, Lazović (Gogić od 64. minuta), Mrđa (Onjilo od 88. minuta), Rakić (Savićević od 71. minuta).

RADNIČKI: Filipović, Pauljević, Kosorić, Bulatović, Pavlović, A. Jovanović (Marjanović od 78. minuta), Ćulum, Trišović (S. Petrović od 56. minuta), Krstić (Kolarević od 66. minuta), Stojanović, Pejčić.

Spartak 0 : 0 Radnički 1923
Voždovac 2 : 0 Čukarički
Donji Srem 2 : 1 Novi Pazar
Crvena zvezda 2 : 0 Radnički (N)
Napredak 2 : 0 Partizan
Jagodina 3 : 1 Rad
Javor Matis 0 : 1 Sloboda Point
Vojvodina 2 : 0 OFK Beograd