Partizan pao u Kruševcu

Na tribinama  stadiona Napretka oko  8500 gledalaca, čini se da je akcija Napretka ovih dana pod nazivom "Budi lokal patriota" urodila plodom pa se čini da Napredak možda ima veću podršku navijača. Navijači Partizana opet podeljeni na istoku grupa Zabranjeni na jugu ostale pristalice Partizana. Zbog toga što je  utakmica proglasena utakmicom visokog rizika deo tribina nije popunjen na jugu ali zato je zapadna tribina bila prepuna i na njoj se i stajalo.

Počelo je žestoko pogotovo se videlo kod Kruševljana da se fanatično bore, a već u 5. minutu posle prekršaja Drinčića nad Dimitrovom oprobao se sa nekih 26-27 metara polulevo kapiten domaćih Gavrića ali preko gola. Uzvratio je Partizan u 7. minutu ,sevnula je kontra Brašanac je dugo vukao loptu a onda idealno uposlio Luku poludesno koji sa 13-14 metara šutira preko gola.

15. minut Škuletič  sa leve strane ubaca loptu u srce šesnaesterca na nju natrčava Luka ali šalje visoko preko gola,sledi kontra Trujič ulazi s leve strane u šesnaesterac ali samo korner a iz kornera kolosalna šansa za Janičića koji glavom gađa ali tik iza desnih raklji golmana Lukača. 22. minut krenula je strasna kontra Kruševljana Trujić kreče ka golu sa desne strane ima slobodnog Vidakovića ali u dilemi da li da ide sam ili doda loptu greši i šansa ide u nepovrat.

30. minut Trujič sjajno prolazi po levoj strani upučuje centaršut na Vidakovića koji iz prve u engleskom stilu trese levi ugao nemoćnog Lukača za 1:0 i erupciju odusevljenja domaćih navijača. U tom periodu sjajno igra Napredak.Žarko Udovičić blista posle dugog povratka u tim, Štoperski tandem Janičić i Ivan Miloševič nikad sigurniji,igrači Napretka jednostavno izgaraju na terenu. Blista i Regan i dokazuje zasto su najveći klubovi zainteresovani za njegove usluge. Partizan uzvraća još jednom u 42. minutu Drinčić pronalazi Ilića na desnoj strani ovaj idealan pas za Pantića ali ovaj daleko preko gola. Na poluvreme se odlazi vođstvom Kruševljana tima koji je bio organizovaniji i bolji u prvom delu.

Drugo poluvreme kreće uraganskim napadima na gol Napretka. U prvom napadu sjajan dupli pas Škuletić-Pantić-Škuletić a ovaj drugi pored nemoćnog Krznarića pogađa desnu stativu njegovog gola. Kreću napadi u talasima Partizana . Ujedinjuju se po prvi put i dve  navijačke grupe Partizana kako bi pomogle preokret . Trener Nikolić u vatru šalje Malbašića i Lazovića. Napredak opasno ugrožava gol iz kontri pa tako Regan u 54. minutu vuće kontru idealno upošljava Mićića ali ovaj šutira preko gola. 55 minut nervoza čini svoje sporečkali su se Janičić i kapiten Partizana Ilić,sudija Angelkovski  resava to davanjem kartona obojici čini se Janičiću bez potrebe. Partizan ponovo pritiska,Malbašić idealno centrira a Danko Lazović sa 5 metara glavom promasuje gol., na sličan način i Trajković možda još iz izglednije sanse sa 3-4 metra glavom pored stative. A onda sledi kazna u 73. minutu  2:0. Dimitrov prima loptu  na nekih 15-16 metara od gola Lukača poludesno šutira po zemlji  ,loptu odbija Lukač a Božović je šalje u mrežu za erupciju odduševljenje na stadionu Napretka. Nije se još uvek predao Partizan  jer u 78 minutu  Drinčić strahovito šutira a Krznarić bravurozno brani u najboljoj partiji ovog proleća. Do kraja umesna odbrana Napretka za veliki trijumf posle ravno 25 godina nad Partizanom (poslednji put 03.09.1988 godine).

Napredak-Partizan 2:0

Stadion "Mladost" U Kruševcu, gledalaca 9000.  Sudija Anđelovski Novica (Kaćarevo) 6. Opomenuti igrači: Ivan Milošević, Janičić , Mićić, Gavrić, Dimitrov i Milankovič (Napredak), Saša Ilić (Partizan). Strelci: 1:0 Vidaković u 30, 2:0 Božović u 73. minutu. Igrač utakmice: Nemanja Janičić (Napredak).

NAPREDAK: Krznarić 7,5, Cvetković 7,5, Udovičić 7,5, Janičić 8, Milošević 7,5, Mićić 7, Gavrić7, Regan 8 (Vukmirović-), Vidaković 7,5 (Božović 7,5), Dimitrov 7, Milanković-, Trujić 7,5

PARTIZAN:  Lukač 6, Obradović 6,5, Volkov 6,5, Trajković 6,5, Stankovič 6, Drinčić7, Brašanac 7 (Lazović 7), Ilić 7, Luka 6 (Malbašić 7), Pantić 6 (Ninković.), Škuletić 7.

Pogledajte Foto album naseg fotoreportera Slobodana Simića

Foto: 1. U 78. minutu navijači Partizana istakli su transparent na slici sa porukom FSS ali i pokličima " Vučiću pederu ne damo titulu".Interesantno je reći da su tokom prvog poluvremena dve navijačke grupe Partizana navijale odvojeno ali u drugom delu kad su videli da je vrag odneo šalu počeli su zajednički da navijaju. Na kraju utakmice ipak su pozdravili igrače Partizana povicima" Hoćemo pobedu u derbiju"

Navijačka grupa "Zabranjeni" bila je na istoku

Marko Nikolić trener Partizana na konferenciji za stampu čestitao je Napretku na pobedi i istakao da je fudbal jednostavna igra i da se igra za golove a oni ih nisu danas dali.Početkom drugog dela promasili smo nekoliko šansi ali stigla je kazna u vidu drugog gola. Posebno bih čestitao Napretku na fantastičnoj borbenosti istakao je Nikolić završivši rečenicom da su mu utisci sa utakmice veoma loši jer samo 3-4 igrača je odigralo kako treba

Nenad Lalatović trener Napretka bio je presrečan zbog pobede istakavsi da su se njegovi igrači fanatično borili , rekavši da Napredak pre svega igra za sebe ali je iskoristio priliku da pecne svog kolegu Nikolića rekavsi da Partizanu zeli puno sreće u narednim mečevima ali posle velikog derbija. Što se tiče utakmice,prvo poluvreme smo igrali izuzetno ogranizovano i poveli sjajnim golom Vidakovića u engleskom stilu..Znali smo šta nas čeka u drugom delu kaže dalje Lalatović a kad smo pregrmeli početni pritisak u drugom delu dali smo taj drugi gol i priveli utakmicu kraju. Na kraju bih se zahvalio divnoj publici koja nas je fanatično bodrila a grad Kruševac će ovom pobedom najverovatnije obezbediti da i u narednoj sezoni gledati superligaski fudbal jer to ovaj grad zaslužuje