Sloga izgubila od Doline

Tužno i sramno izdanje fudbalera Sloge u jednoj od presudnih utakmica u borbi za najviši plasman. Sve što je "bele" krasilo u ovoj sezoni, zbog čega su postali ljubimci navijača, danas je nestalo kao prah. Zvižduci i negodovanje sa tribina najbolje su govorili kako su danas igrali Kraljevčani. U više nego lošoj utakmici, gde se ni gosti nisu proslavili, ipak su za toliko bili spretniji i sretniji i zasluženo stigli do tri boda. Još se svi gledaoci nisu ni smestili na tribinama Grdaskog stadioan, a Dolina je povela. Slobodan udarac sa 18 metara izveo je Dobrić, Šejić je ispustio loptu, a najprisebniji bio Marković za 0-1. Već u 5. minutu Obuobi je tukao glavom sa pet metara, a Pustinjaković već tada najavio da će biti junak meča, jer je sjajno intervenisao. "Beli" su izjednačili efektnim golom kapitena Gobeljića koji je u 19. minutu sa dvadesetak metara sjajno matirao vratara gostiju. Tim iz Padine je ponovo došao do prednosti u 32. minutu kada su igrači Sloge izgubili loptu na sredini terena krenula je kontra i šansa za Spaskovskog, Šejić je odbranio, ali u nastavku akcije Advigov je ubacio loptu u peterac domaćih, a Gašića je lopta pogodila i završila u mreži Šejića. Onda je zbog povrede teren napustio Gobeljić, a njegova zamena Marušić u 34. minutu ima sjajnu šansu, ali lopta nije dobro upućena i prošla je tik pored stative gola gostiju. U 45. minutu mnogo uzbuđenja, Radović je na pet metara zahvatio loptu glavom, ona je krenula ka praznoj mreži Doline i pogodila nekoga od odbrambenih igrača gostiju. Nije se moglo najbolje videti da li u ruku ili telo, ali u nastavku akcije zicer za Dobrića, izašao je sam ispred Šejića i šutirao pred gola. U drugom poluvremenu klasična igra na jedna gol, igralo se ispred i u šesnaestercu Doline, ali domaći su delovali potpuno dekoncentrisano da bi iz izglednih prilika, kojih je najviše bilo u poslednjih 10 minuta, pogodili mrežu veoma dobrog Pustinjakovića.

- Znali smo da nam je ovaj meč, kao i domaćinu, vrlo važan, odigrali smo dobro, na vreme dali golove i zasluženo pobedili. Ovakava utakmica vraća veru u srpski fudbal - naglasio je Zoran Govedarica trener Doline.

- Nismo bili na visini zadatka, jako smo loše odigrali, sami smo sebi dali golove i nismo uspeli da pribijemo bedem gostiju u nastavku. Jako nam je teško pao ovaj poraz i teško ćemo se dići pred iskušenje u Lučanima - naglasio je Igor Tufegdžić šef struke kraljevačke Sloge.

SLOGA (KRALJEVO) - DOLINA 1 - 2 (1 - 2)

Gradski stadion Gledalaca: 300 Sudija: Aleksandar Živković (Niš) 6 Pomoćne sudije: Dejan Najdić (Soko Banja) i Miloš Marković (Blace) 6 Strelci: Gobeljić u 19. minutu za Slogu, a Marković u 2. i Gašić (autogol) u 32. minutu za Dolinu Žuti kartoni: Milovanović (Sloga), Pustinjaković i Đušić (Dolina)

SLOGA: Šejić 5, 5, Gobeljić - (od 34. minuta Marušić 5, 5), Milovanović 5, 5, Miletić 5, 5, Gašić 5, 5, Janićijević 5, 5, Rovčanin 5, 5 (od 60. minuta Sztanković 5, 5), Antonijević 5, 5, Radović 5, 5, Jovanović 5, 5, Obuobi 5, 5 (od 75. minuta Okoro -)

DOLINA: Pustinjaković 7, Cvetković 6 (od 756. minuta Mirosavljev -), Čižik 6, Đušić 6, Marković 6, 5, Kostić 6, Vejnović 6, Memović 6, Spaskovski 6 (od 69. minuta Jovanović 6), Advigov 6, Dobrić 6 (od 47. minuta Karadžić 6).

Igrač utakmice: Danilo Pustinjaković (Dolina)