Bolić torpedovao Tamiševce

Košarkaši Tamiš Petrohemije pretrpeli su posle velike drame neugodan poraz na svom parketu od novosadske ekipe Radnički Invest Inženjering, rezultatom 86:88, po četvrtinama 21:28, 22:33, 23:9 i 20:18.

Kako i sam rezultat po deonicama govori, izabranici Dragana Nikolića katastrofalno su odigrali prvo poluvreme, koje su gosti dobili rezultatom 61:43. Mnogo poena primljenih u jednom poluvremenu za ekipu koja se odlikuje odličnom odbranom, sigurno je jedan od ključnih razloga poraza. Trgli su se domaći košarkaši u nastavku utakmice, zaigrali za svaku pohvalu, tako da je izgledalo kao da je u drugom poluvremenu na parket izašao neki drugi tim. Topila se prednost gostiju, Tamiš je došao I do kompletnog preokreta, ali tada je sreća poslužila goste. Ponovo su pančevci imali mnogo promašenih slobodnih bacanja, čak 14, što je takodje jedan od uzroka poraza. U redovima gostiju, ključni igrač bio je veteran Zlatko Bolić, koji je bio prosto nezaustavljiv, pogadjao sa svih strana, stigavši do čak 50 indeksnih poena. Na kraju, ostaje žal za ispuštenom šansom, jer videlo se realno gledano da je Tamiš Petrohemija kompaktnija ekipa, ali krajnji rezultat je ovoga puta izostao. Narednog vikenda na program je 19.kolo Swislajon košarkaške lige Srbije, a Tamiš Petrohemija u još jednom derbiju začelja, bije možda i odlučujuću bitku u borbi za opstanak.

U subotu, Tamiševci gostuju u Kraljevu, domaćoj Slogi.

Radnički 034 Group 75 : 73 Metalac
Mašinac 87 : 84 Ergonom
Novi Sad 71 : 63 Napredak Rubin
Mega Hypo Leasing 61 : 69 Lions
Zdravlje Actavis 82 : 81 Borac
Tamiš Petrohemija 86 : 88 Radnički Invest Inž.
Vizura 102 : 92 Sloga