Inđija i naredne sezone u Prvoj ligi Srbije

Na gradskom stadionu u Inđiji odigrana je utakmica koja je imala veliki značaj jer su se u direktnoj borbi za opstanak u Prvoj ligi Srbije sastali Inđija i Timok iz Zaječara. Upravo u poslednjem, 30. kolu, odlučivalo se ko ostaje, a ko ispada iz takmičenja. Utakmica odigrana u Inđiji je pored takmičarskog imala i humanitarni značaj jer su svi prihodi od prodatih ulaznica prosleđeni kao pomoć ugroženima u poplavama. Početak susreta je pripao domaćim fudbalerima koji su hteli da što pre dođu do pogotka, ali su se gosti uspešno branili i opredelili se da čekaju kontru iz koje bi golman Inđije Stanivuković bio savladan. Prva prilika ili bolje reći detalj koji je bio vredan pažnje viđen je u 11. minutu, kada je kapiten Inđije umalo iskoristio kiks odbrane gostiju, ali je Kovačević zakasnio. U 15. minutu je igrač iz Inđije, a u dresu Timoka, Ivković, napravio lep dribling, ali je završnica bila slaba i nije bilo posla za golmana domaćih. Tek u 25. minutu je viđen prvi šut Inđije, a uputio ga je bek Knežević. Omaleni, ali veoma stameni igrač pokušao je sa distance, a lopta je završila iznad prečke Jovanovića. Kapiten Inđije, Stevan Kovačević, bio je prvi igrač koji je uputio šut u okvir gola, a njegov pokušaj u 33. minutu bio je lak plen za golmana Jovanovića.

U 40. minutu viđena je sporna situacija pred golom Timoka. Lemajić je oboren, a sudija Petković u toj situaciji svirao je prekršaj, ali za gostujuće igrače. Dva minuta kasnije šut Kovačevića završava pokraj stative. U 44. minutu je viđen i pokušaj Varge koji je „iz prve“ lepo zahvatio loptu, ali golman Jovanović uspeva da se na vreme baci i sačuva svoj gol. Do kraja poluvremena Inđija je bila bolja, ali je rezultat ostao 0:0. Na startu drugog dela obe ekipe izvršile su po jednu izmenu - u redovima Inđije umesto Varge je ušao mladi Bosančić, dok je u redovima Timoka Kaličanina zamenio Simić. U 57. minutu je viđena najbolja šansa na utakmici, a imali su je fudbaleri Inđije. Bosančić je centrirao za Lemajića, koji igra glavom, ali je golman Jovanović vrhovima prstiju uspeo da spreči vođstvo domaćina. U nastavku, Lemajić je ponovo posle kornera glavom šutirao, ali ovog puta je to bilo slabo i lopta odlazi preko gola.

Dva minuta kasnije je Simonović je imao idealnu priliku, kada mu je Lemajić servirao loptu kao na tacni, ali se Simonović slabim šutem obrukao i ostaje 0:0. Na novi šut se čekalo do 63. minuta, kada je Pejić pokušao sa dvadesetak metara, a lopta odlazi pored stative. Još jedna prilika koja se može okarakterisati kao stopostotna je viđena u 71. minutu - tada je Pejić pobegao svom čuvaru i šutirao, ali lopta na nesreću Inđije pogađa mrežu iza gola Jovanovića. U 75. minutu Lemajić je ponovo glavom šutirao i ponovo lopta odlazi pored stative Jovanovića.

Veliko uzbuđenje pred golom Timoka je bilo u 82. minutu, kada je posle kornera za Inđiju sa gol linije loptu izbacio Savić. U nastavku akcije mreža Jovanovića se zatresla, ali je bila i podignuta zastavica pomoćnog sudije Lazića. Pavković je u 87. minutu imao lepu ideju, ali nije imao sreću da pogodi gol. U sudijskoj nadoknadi Inđija dolazi u veliku prednost!!! Jović posle centaršuta glavom pogađa mrežu Timoka i Inđija je na pragu opstanka, a proslava ovog gola je izgledala kao da je osvojena liga - kako i ne bi kada ovaj pogodak Inđiji donosi opstanak!

Do kraja utakmice bilo je puno uzbuđenja, čak četiri isključenja u kojima su van terena morali da budu Miloš Veselinović, trener Inđije, Miroslav Blanuša, pomoćni trener Inđije, Vladimir Sandulović, igrač Timoka koji je bio na klupi i Milenković Borko, igrač gostiju koji je na terenu proveo svega desetak minuta.

I pored svega, na kraju je Inđija uspela da sačuva 1:0 i izbori opstanak u Prvoj ligi Srbije!