Srbija bolja od Bugarske u Nišu

U hali Čair u Nišu odbojkaška selekcija Srbije savladala je Bugarsku rezultatom 3:0 (25:23, 25:21, 25:14) u drugom meču petog vikenda Svetske lige.

Niška hala treći put u ovogodišnjoj Svetskoj ligi donela je sreću našim najboljim odbojkašima. Srbija je ubedljivo savladala Bugarsku koja je imala manju podršku sa tribina.

Prvi set protekao je u međusobnom "jurenju" rezultata. Nijedna ekipa nije uspela da se "odlepi" na više od 2 poena. Prvu prednost Srbija je imala pri rezultatu 13:12, a nakon toga Bugari su uspeli samo da izjednače.

Poslednju priliku gosti su imali pri izjednačenju od 22:22, ali su servis greškom poklonili Srbiji prednost što su domaćini iskoristili.

Na kraju su srpski odbojkaši slavili sa 25:23 u prvom setu.

DSC-3869

Bugari su poveli sa 2:0 u trećem setu, pa je Srbija preokrenula na 3:2.

Usledila je izjednačena igra do rezultata 22:21 kada su srpski odbojkaši iskoristili greške protivnika i poen Uroša Kovačevića da osvoje drugi set sa 25:21 i tako povedu sa 2:0 u meču.

Treći set počeo je kao iz snova - 4 poena Srećka Lisinca i po jedan Aleksandra Atanasijevića i Nikole Jovovića do prednosti od 8:0 i odlazak na tehnički tajm-aut.

DSC-3790

Bilo je jasno da će Srbija obezbediti i četvrtu pobedu nad Bugarima u ovoj Svetskoj ligi, pa je selektor Igor Kolaković iskoristio priliku da ranije odmori Nikolu Kovačevića i Atanasijevića, pa da ukaže šansu Marku Ivoviću i Nemanji Petriću. Srbija je u ovom setu vodila i sa čak plus 11 (20:9).

Ko će otići na finalni turnir Svetske lige, koji će biti održan od 16. do 20. jula u Firenci, odlučiće poslednje kolo u kom će Srbija igrati sa Amerikancima, idućeg petka i nedelje, u Novom Sadu i Beogradu.

Srbiju samo obe ubedljive pobede vode na završnicu. Posle petog kola stanje na tabeli je: SAD 21, Rusija 18, Srbija 17, Bugarska 4.