Opomena od komšija

Fudbaleri Borca su pretrpeli prvi poraz u pripremnom periodu. Na stadionu na Alvadžinici po kišovitom vremenu i na raskvašenom terenu zasluženo je slavila Sloga iz Kraljeva sa 1:3. Od samog početka je bilo uočljivo da su gosti iz Kraljeva daleko motivisaniji ušli u meč. Kraljevčani su u prvom poluvremenu imali više povoljnih prilika, ali je taj deo utakmice završen bez golova.

DSC08978

U nastavku utakmice trener Bogićević je ukazao šansu novoj postavi. U 48. minutu Mašović se dobro snalazi i dovodi Borac u vođstvo od 1:0. U 65.minutu Bižić koristi grešku odbrane Čačana i poravnava rezultat. Samo minut kasnije nova greška je rezultirala opravdano dosuđenim jedanaestercem, koji Cmiljanović pretvara u vođstvo gostiju. Konačnih 1:3 postavio je Krunić. Do kraja utakmice Đerić i Mašović su propustili povoljne prilike, a gosti zasluženo slavili. Mnogo više od poraza bi u ovom trenutku trebao da zabrine odnos igrača, jer su Kraljevčani delovali neuporedivo motivisaniji i borbeniji.

Borac je u prvom poluvremenu igrao u sastavu Bajić, Boranijašević, Dejan Živković, Obradović, Drašković, Jovančić, Zoćević, Nikolić, Jevtović, Đenić i Stojanović. U nastavku utakmice igrali su Drobnjak, Stefan Živković, Radosavljević, Đoković, Maslać, Nešović, Mašović, Đerić, Đorđević, Petrović i Milojević.

Sutra fudbaleri Borca imaju dve provere. Od 10 časova na stadionu na Alvadžinici dočekuju Polet iz Ljubića, dok će od 17,30 odmeriti snage sa Kolubarom iz Lazarevca.