SLV: Proleter (NS) - Sloven 2:1

Proleter iz Novog Sada lideri Srpske lige „Vojvodina“ zasluženo je slavio pobedu u duelu sa poslednjeplasiranom ekipom Slovena iz Rume. Pored toga što je domaći trener Ljubomir Ristovski odmarao par standardnih igrača i što je pružio šansu da od prvog minuta zaigraju igrači koji su u dosadašnjem delu prvenstva imali manju minutažu, pitanje pobednika u današnjem meču ni u jednom trenutku nije bilo dovedeno u pitanje. Fudbaleri Proletera su od prvog minuta krenuli silovito ka golu gostiju. Ređale su se šanse pred golom Slovena. Najbolju priliku domaćin je imao u 14. minutu kada je posle jednog centaršuta sa desne strane Zorana Rakića, Branko Žigić sa nekih 5-6 metara pogodio prečku gola golmana Mandića. U 38. minutu Proleter dolazi u vođstvo. Dosuđen je bio slobodan udarac na nekih 30-tak metara od gola Slovena. Kada su svi očekivali ubacivanje lopte u šesnaesterac gostiju, Zoran Rakić je šutirao direkno na gol Slovena i savladao golmana Ivana Mandića. Tako da je domaćin otišao na odmor sa jednim golom prednosti.
Drugo poluvreme fudbaleri Proletera su počeli nešto ležernije. Igrači Slovena su sve češće dolazili do gola domaćina iz veoma dobro organizovanih kontranapada. Iz jednog takog napada gosti stižu do izjednačenja. U 65. minutu lopta dolazi do Ljubomira Spasojevića koji je sa ivice šesnaesterca šutira i lopta od prečke završava iza leđa golmana Damira Drinića. Radost gostiju je kratko trajala. Jer fudbaleri Proletera čim su krenuli sa centra igrališta dolaze u novo vođstvo. U 66. minutu lopta dolazi do Nemanje Čovića koji preciznim šutem sa nekih 17-18 metara uspeva da zatrese mrežu gola golmana Mandića i dovodi Proleter u vođstvo od 2:1. Na kraju će se ispostaviti da je ovo bio i konačan ishod ovog meča. U jedno borbenoj, ali fer i koreknoj utakmici po izuzetno dobrim uslovima za igru fudbaleri Proletera su uspeli da nastave pobedonostni niz u prolećnom delu prvenstva. Čime su obradovali svoje verne navijače i sigurnim korakom grabe ka osvajanju prvog mesta u Srpskoj ligi "Vojvodina".

Novi Sad - Stadion Slana bara. Gledalaca: 200 Sudija: Tomislav Latki (Subotica) Pomoćni: Dejan Vučić (Subotica) i Matija Nađ Olajoš (Subotica) Delegat: Zoran Momčilović Strelci: 1:0 – Rakić u 38, 1:1 – Spasojević u 65, 2:1 – Čović u 66 minutu. Žuti kartoni: Lazarević (Proleter), Rakić, Škara (Sloven).

Proleter (NS): Drinić, Lazarević, Đulić, Šarac S., Žigić, Balaban, Vislavski (63’ Aleksić), Kiš (81’ Šarac B.), Damjanović, Rakić (63’ Asani), Čović.
Sloven: Mandić, Trnić, Novaković M., Radović, Marinković, Miličić, Milošević, Rakić (88’ Vrzić), Spasojević, Škara, Kršev (46’ Vidaković).

Proleter (NS) 2 : 1 Sloven
Radnički (Š) 0 : 0 Senta
Kikinda 0 : 3 Vršac
Radnički (NP) 3 : 0 Radnički (S)
Sloga (T) 1 : 1 Mladost (BJ)
Tekstilac Ites 2 : 2 Metalac AV