Kraljevčani pobedili na Bubnju

Seriju pripremnih utakmica sa prvoligakim ekipama Šumadija 1903 završila je juče na Bubnju. Posle poraza od Metalca iz Gornjeg Milanovca sa 2:1, i istim rezultatom od Javora u Ivanjici, novi srpskoligaš je na svom terenu „minimalcem“ poražen i od Sloge iz Kraljeva.

Šumadija 1903 nastupila je bez kapitena Miloša Simića i novog beka Marića zbog povrede i mlađih igrača, koji su juče u prepodnevnom terminu imli susret sa omladincima Radničkog 1923 na stadionu „Čika Dača“. Trener Slobodan Stašević je imao na probi samo jednog novajliju, Glavonjića iz zonaša Dragačeva iz Guče. Njegov tim bio je ravnopravan protivnik kraljevačkom prvoligašu, koji pod rukovodstvom novog trenera Mikice Gošića iz Jagodine stvara ekipu za narednu sezonu.

Prvo poluvreme odigrano je po velikoj vrućini i bez pogodaka, iako je bilo šansi. Prvi ozbiljniji udarac na gol Sloge uputio je Petrović, u 20. minutu, pod prečku, ali je golman gostiju Božović paradom uspeo da loptu izbaci u korner. Pet minuta kasnije, sa linije šesnaesterca Dabižljević je uzvratio, ali je bio neprecizan i lopta je završila za malo pored gola. Pokušao je i Radovančević da dovede goste u vođstvo, ali je njegov udarac izblokirao Dimitrijević izbacivanjem lopte u korner. U 45. minutu, bek domaćina Bubanja, posle centrirane lopte Marka Nikolića sa desne strane, sa nekoliko metara na drugoj stativi šutirao je u golmana.

Ekipa Sloge boljom igrom u drugom poluvremenu zabeležila pobedu (Foto: M. Jovičić)

U drugom delu utakmice, u povoljnijim uslovima, fudbaleri Sloge igrali su bolje i češće ugrožavali gol Milovanovića, koji je zamenio mladog Veličkovića.

Kapiten Radović je u 65. minutu propustio priliku da sa pet-šest metara iskosa sa leve strane savlada golmana Šumadije 1903, koji je uspeo da loptu izbije nogama u polje. Isti igrač je pet minuta kasnije odbijenu loptu od golmana sa ivice peterca poslao pored gola.

Posle ovog pritiska kraljevački prvoligaš, ipak, je došao do vođstva. Radović je sa leve strane šutirao na gol, a Emanuel, tamnoputi Nigerijac u redovima Sloge glavom je loptu poslao pod prečku nemoćnog Milovanovića.

Imali su gosti još dva pokušaja da povećaju prednost, preko Milojevića i Jablanovića, ali je golman Milovanović u obe situacije dobro reagovao i spasao svoju mrežu.

- Ovo nam je bila treća utakmica u ovoj nedelji.Pobedili smo Borac u Čačku 3:1, a u Vrnjačkoj Banji izgubili smo od crnogorskog prvoligaša Petrovca sa 1:0. Mislim da je ovo previše utakmica i sada moramo malo da se odmorimo. Imamo više igrača na probi, ali još nedovoljno za stvaranje tima čiji je zadatak u ovoj sezoni da sačuva status prvoligaša, jer je veliki broj igrača napustio klub. Imamo dogovorene susrete sa Javorom i Napretkom iz Kruševca, ali odigraćemo i neke lakše utakmice. Još moramo mnogo da radimo da bismo došli do tima, jer je liga teška. Pored ovih mladih, treba nam još pet-šest iskusnijih igrača za formiranhje ekipe za takmičenje koje nas očekuje – rekao je za „Šumadijapress“ novi trener Kraljevčana Mikica Gošić.

Fudbaleri Šumadije 1903 nastavljaju pripreme na svom stadionu na Bubnju, ali sa nešto lakšim protivnicima. U sredu, sastaju se sa zonašem Napretkom iz Markovca, a potom im u goste dolaze i dva srpskoligaša. Za naredni vikend na Bubnju je zakazan susret sa Seljakom iz Mihajlovca, članom Srpske lige „Zapad“, a u sredu, 30. jula, sa Radničkim iz Svilajnca, članom Srpske lige „Istok“.

Od generalnog sekretara Vladimira Čađenovića sazanili smo da su ekipi Šumadije 1903 priključeni omladinci Radničkog 1923 Nedeljković i Aleksić, ali srpskoligaš sa Bubnja još traži rešenja za jednog vezistu i napadača.

Fudbaleri Šumadije (plavi dresovi) i Sloge pred početak utakmice na Bubnju (Foto: M. Jovičić)

ŠUMADIJA 1903 – SLOGA (K) 0:1 (0:0)

KRAGUJEVAC – Stadion: Bubanj. Gledalaca: 100. Sudija: Pavle Ilić. Pomoćnici: Pomoćnici: Njegoš Tubić, Nikola Đorović (svi iz Kragujevca). Strelac Emanuel u 73. minutu. Žuti kartoni: Tankosić (Šumadija 1903), Gunjić, Panović (Sloga).

ŠUMADIJA 1903: Veličković, Beloica, Bubanja, Dimitrijević, Komatina, Marko Milosavljević, Z. Nikolić, Petrović, Miloš Milosavljević, M. Nikolić, Marković. Igrali su još: Milovanović, Nešković, Knežević, Rakić, Lepović, Tankosić, Glavonjić.

SLOGA: Božović, Nilojević, Đokić, Radovančević, Karović, Ivanov, Andrić, Bižić, Mrdaković, Dabižljević, Radović. Igrali su još: Tatić, Parezanović,Gunjević, Panović, Pavlović, Emanuel, Jablanović.