22.07.2014 Administrator

Prijateljska utakmica: Moravac Orion - Borac (Č) 1:1

Novi prvoligaš iz Mrštana nastavlja sada već seriju dobrih igara i rezultata u pripremnom periodu. Posle odlične igre u Nišu i remija sa Radničkim, izabranici šefa struke Jovana Stankovića imali su na Vlasinskom jezeru nvu jaku proveru sa još jednim superligašem. I ponovo je Moravac ORION, kao i na Čairu, bio u vodjstvu, ali su Čačani u drugom poluvremenu kada je na terenu bila mladja postava Mrštančana uspeli da stignu do izjednačenja.

Prvo poluvreme donelo je odličnu igru Moravac ORIONA pa su navijači novog prvoligaša s pravom postavljali pitanje ko je ovde superligaš, a ko prvoligaš. Posle uvodnog "opipavanja pulsa", Moravac ORION kreće sa napadima. U 10. minutu posle centaršuta Nikole Stefanovića glavom je pokušao Stefan Kostić, ali je lopta završila tik iznad prečke. Minut kasnije sličan scenario, ali mnogo povoljniji ishod. Posle centaršuta Nikole Stefanovića na drugoj stativi našao se Stefan Kostić i glavom sa desetak metara gadjao i pogodio desni donji ugao gola Čačana.

U 18. minutu sudija Nenad Djordjević je procenio da je golman Mrštančana Milan Mitrović prilikom istrčavanja startovao na jednom od igrača Borca i pokazao na belu tačku. Djenić je bio neprecizan, lopta se odbila od prečke a mreža Moravac ORIONA ostala je netaknuta. U 20. minutu jedan od najlepših detalja na utakmici: vezista Moravac ORIONA Rajković je sa preko 20 metara šutirao jako i precizno, lopta je išla u same raklje, ali je golman Borca Petrić paradom uspeo da "izvuče" loptu iz samih rašlji. U 28. minutu Stefanović je pokušao da iskoristi jedno neoprezno istrčavanje golmana Borca, ali je njegov udarac sa preko 25 metara za malo bio neprecizan. Tražili su Mrštančani penal i na drugoj strani posle jednog starta nad Ljubisavljevićem, ali je pištaljka sudije Djordjevića ostala nema. U završnici prvog dela Čokić je pokušao glavom da poveća prednost svog tima, ali se na odmor ipak otišlo sa minimalnom prednošću Moravac ORIONA.

U nastavku treneri su na teren poslali nove postave, a šef stručnog Moravac ORIONA Jovan Stanković na teren je poslao mladju postavu sa nekoliko igrača koji su stigli na probu. U 52. minutu dugo je trajala akcija Borca, Djordjević je uposlio Milojevića koji je sa 14-15 metara preciznim udarcem zatresao mrežu Moravac ORIONA. U poslednjih pola sata ponovo bolja igra Mrštančana. U 60. minutu Dušan Mladenović je iz slobodnog udarca sa 18 metara pokušao da iznenadi golmana Čačana koji je krajnjim naporom uspeo da izbaci loptu u korner. Minut kasnije Muhamed je posle kornera Mladenovića sam sa 8-9 metara glavom šutirao iznad gola. Do kraja ravnopravna igra prvoligaša iz Mrštana i superligaša iz Čačka, igrači Moravac ORIONA su češće imali loptu u svom posedu, ali golova do kraja nije bilo.

MORAVAC ORION - BORAC (ČAČAK) 1:1

Strelci. 1:0 Kostić u 11., 1:1 Milojević u 52. minutu - Vlasinsko jezero, gledalaca: 300, sudija: Nenad Djordjević (Surdulica).

MORAVAC ORION: Mitrović, Lampevski, Ćirić, Ilić, Petrović, Cekić, Rajković, Kostić, Vukosavljević, N. Stefanović, Čokić. Igrali su i: M. Stanković, M. Mladenović, Marković, D. Stanković, A. Stanković, Muhamed, Stojiljković, V. Stefanović.

BORAC (ČAČAK): Petrić, Boranijašević, Obradović, Drašković, Živković, Mutavdžić, Jovančić, Zoćević, Nikolić, Stojanović, Djenić, Igrali su i: Bojić, Djordjević, S. Živković, Maslać, Omega, Djoković, Nešović, Jevtović, Radosavljević, Milojević, Djerić.