Blagojević matirao Svilajnčane

Posle blede igre i poraza od zonaša Mihajlovca 1934, fudbaleri Šumadije 1903 juče su prikazali jednu od najboljig igara u ovom pripremnom periodu i zabeležili prvu pobedu. Iako je novi srpskoligaš sa Bubnja nastupio bez povređenih Rakića, Tankosića, Marka Milosavljevića i kapitena Simića, bio je superioran u odnosu na rivala, posebno u prvom poluvremenu, kada je mogao da obezbedi visoko vođstvo. Blagojević dva puta i Zvezdan Nikolić iz veoma povoljnih prilika nisu uspeli da savladaju golmana Milanovića, koji je sjajno intervenisao. Međutim, u 37. minutu morao je da vadi loptu iz mreže.

Marko Blagojević je pokazao da se razvija u dobrog napadača i strelca (Foto: M. Jovičić)

Nadmoćnost u igri domaći tim krunisao je pogotkom mladog napadača Blagojevića, koji je uspešno zamenio iskusnijeg i povređenog Tankosića. Sa desne strane centrirao je Zvezdan Nikolić, a na drugoj stativi Blagojević je glavom loptu ubacio u mrežu.

Srpskoligaš iz Svilajnca, koji je zbog poplave kasnije počeo pripreme pod vođstvom novog trenera Vladana Radače, u prvom poluvremenu samo je uputio jedan ozbiljniji udarac na gol Milovanovića, preko Popovića, koji je za malo bio neprecizan.

U drugom delu utakmice ritam igre je opao, jer su oba trenera u igru uveli mlađe igrače. I pored toga, srpskoligaš sa Bubnja udvostručio je vođstvo. Skoro na isti način Šumadija 1923 je postigla i drugi pogodak. Sa desne strane, u 62. minutu idealno je centrirao bek Beloica, a na dva-tri metra na drugoj stativi našao se snalažljivi napadač Blagojević i glavom loptu sproveo u mrežu pored nemoćnog golmana Svilajnčana.

U 78. minutu dobro je šutirao Miloš Milosavljević sa svega nekoliko metara, ali je odlično intervenisao rezervni golman Radničkog S. Milanović i loptu izbacio u korner.

Ekipa Radničkog iz Svilajnca cilja opstanak u Srpskoj ligi I pored poraza trener svilajnačkog srpskoligaša zadovoljan je igrom svoje ekipe.

- Ovo nam je treća nedelja priprema. Malo smo kasnili zbog poznatih problema koje su nam donele poplave. Uspeli smo da sačuvamo kostur tima iz prethodne sezone u kojoj je Radnički osvojio 10. mesto. Priključili smo timu naše mlade igrače i nismo tražili pojačanja. Zadovoljan sam sa pripremama, ali moram da pohvalim Šumadiju za igru u prvom poluvremenu sa mnogo šansi, ali i našeg golmana, koji je uspešno intervenisao. Imali smo prethodnih dana teške treninge, odigrali smo i dve kontrolne utakmice. U Nišu smo izgubili od ekipe Cara Konstatina 3:0, a u petak smo pobedili Šumadiju iz Aranđelovca na našem terenu sa 2:1. U subotu nam dolazi Sloga iz Despotovca, a potom igramo i sa Zviždom iz Kučeva. Generalnu probu imaćemo sa Trgovačkim iz Jagodine. Nismo se pojačavali, ali su naše ambicije da u narednoj sezoni sačuvamo srpskoligaški status – rekao je za „Šumadijapress“ novi trener Svilajnčana Vladan Radača.

Razloga za zadovoljstvo imao je i trenr Šumadije 1903 Slobodan Stašević, jer je njegova ekipa pružila dobru igru i zabeležila prvu pobedu u ovom pripremnom periodu, posle pet poraza.- Iako smo igrali nekompletni, igrači koji su ušli u igru dali su sve od sebe i pokazali da ullaze u ritam, posle napornih treninga i čestih probnih utakmica. Od novajlija, koji treniraju sa nama u prvom planu su bek Marić iz Arsenala i mladi štiper Aleksić iz Radničkog. Preostaju nam još dva susreta do kraja priprema. Za vikend gost nam je novi zonaš Počekovina iz istoimenog mesta kod Trstenika. Generalnu probu imaćemo, najverovanije sa Slogom iz Kraljeva. Na utakmici sa Svilajnčanima pokazali smo da stvaramo prepoznatljivu igru, koja će krasiti Šumadiju 1903 u srpskoligaškom društvu – ocenio je trener Stašević posle jučerašnje pobede na Bubnju.

ŠUMADIJA 1903 – RADNIČKI (SVILAJNAC) 2:0 (1:0)

KRAGUJEVAC – Stadion: Bubanj. Gledalaca:100. Sudija Njegoš Tubić: Pomoćnice: Zoraana Punuševac i Marina Višnjić (svi iz Kragujevca). Strelac Blagojević u 36. i 62. minutu.

ŠUMADIJA 1903: Milovanović, Beloica, Marić, Aleksić, Komatina, Lepović, Z. Nikolić, Petrović, Blagojević, M. Nikolić, Marković. Igrali su još: Jurišević, Sretenović, Miloš Milosavljević, Milutinović, Knežević, Dimitrijević, Stanojević.

RADNIČKI: D. Milanović, A. Milanović, Stojković, Aćimović, Paunović, Sinđelić,, Milenković, Ilić, Cvetković, Đokić, Popović. Igrali su još: S. Milanović, Milić, Halavanja, Radošević, Jolović, Stolić, Gojković, Mijailović, Blgojević.

Ozren 2 : 0 Tabane 1970
Radan 2 : 1 Dinamo
Car Konstantin 1 : 1 Sinđelić
Kopaonik 4 : 0 Hajduk Veljko
Radnički (S) 3 : 1 Sloga
Đerdap 1 : 2 Radnički (P)