Gosti se provukli: Moravac Orion - Indjija 1:1

Na prvoligaškoj premijeri u Mrštanu dobar fudbal. Domaćin stvorio više prilika, pa su gosti na kraju bili zadovoljniji osvojenim bodom. Posle početkog ispitivanja snaga, domaćin je preuzeo terensku inicijativu, priliku je imao Nikola Stefanović u 24. minutu, u 31. minutu Miloš Stanković je šutirao jako i precizno sa ivice šesnaesterca ali promene rezultata nije bilo.

U poslednjih pet minuta prvog poluvremena prava drama. U 41. minutu sudija Čolović je sa 15-ak sekindu zakašnjenja, i tek nakon što se igrač Indjije našao u nastavku akcije u ofsajd poziciji, dosudio slobodan udarac za goste na 22-23 metra udaljenosti od gola Moravca. Jako je šutirao Čordašić, golman Mitrović kratko odbio loptu, najbliži je bio Zakarija i neometan sa 3-4 metra zatresao mrežu domaćina.

U samoj završnici prvog poluvremena izjednačenje. Posle kornera sa desne strane lopta je došla na drugu stativu, na pravom mestu bio je Stefan Ćirić i glavom sa 6-7 metara plasirao loptu u sam desni donji ugao gola Indjije.

U nastavku se borba uglavnom vodila na sredini terena. Na prvo veliko uzbudjenje čekalo se do 68. minutu: na dodavanje Stefanovićau odličnoj prilici bio je Kostić, pao je na 7-8 metara ispred golmana Indjije, ali je sudijska pištaljka i pored protesta domaćih navijača ostala nema. Na drugoj strani u 77. minutu “rezervista” Pavković je neometan sa ivice šesnaesterca šutirao, ali je lopta završila pored gola.

U 84. minutu Miloš Stanković je imao idealnu, stopostotnu priliku da zatrese mrežu Indjije, na dodavanje Nikole Stefanovića našao se sam pred golmanom Jovišićem, ali je sa 7-8 metara šutirao pored gola.

U sudijskoj nadoknadi vremena još jedna odlična prilka za Moravac ORION. Posle kornera najviši u skoku bio je Stefan Kostić, sa desetak metara šutirao glavom, ali je lopta završila tik iznad prečke.

Na kraju remi kojim prema prikazanoj igri zadovoljniji mogu da budu gosti iz Indjije, dok navijači domaćih aplauzom nagradili svoje ljubimce za prikazanu igru.

PRVA LIGA SRBIJE - 2. KOLO

MORAVAC ORION - INĐIJA 1:1 (1:1)

Strelci: 0.1 Zakarija u 41., 1:1 Ćirić u 45. minutu - Mrštane, Sportski centar Orion, gledalaca: 1.200, sudija: Dragan Čolović (Baljevac) 7, pomoćnici: Dušan Jakovljević (Čačak) i Milan Pešović (Kraljevo), žuti kartoni: Stamenković, Cvetković (Moravac ORION), Krivokuća, Pavković, Milašinovič (Indjija).

MORAVAC ORION: Mitrović 7, Cekić 7, Petrović 8, Stefan Marković 7,5, Ćirić 7,5, Saša Marković 7 (od 83. min. D. Stanković -), Cvetković 7, Rajković 7 (od 60. min. Stamenković 7), Čokić 7 (od 67. Kostić 7,5), N. Stefanović 7, M. Stanković 7,5.

INDJIJA: Jovišić 7, Smilljanić 6,5, Radiovojević 7, Simonović 7, MIlašinović 7, Krivokuća 7 (od 62. min. Stanković 7), Čordašić 7,5, Jovanović 7, Rnić 7, Bjedov 6,5 (od 73. min. Pavković -), Zakarija 7,5 (od 85. min. Vuković -).

Igrač utakmice: Miloš Petrović (Moravac ORION)

Radnik 4 : 0 Kolubara
Sloboda 1 : 1 Metalac (GM)
Moravac Orion 1 : 1 Inđija
Sloga (K) 1 : 4 Bačka (BP)
BSK Borča 2 : 2 Javor Matis