Sombor: Održan 4 Somborman

Somborski triatlon klun "Sprint" u nedelju je bio organizator i domaćin IV triatlon prvenstva "SOMBORMAN" koji je održan u neposrednoj blizini Velikog Bačkog kanala i na potezu zaobilaznog puta prema Apatinu. Uz prisustvo mnoštvo takmičara iz cele zemlje i veliki broj gledalaca održane su tri  zanimljive trke na različitim distancama.Takmičenje su najpre otvorili najmlađi triatlonci (200 m. plivanja, 5 kilometara bicikla i 800 metara trčanja) Prvo mesto kod devojčica je osvojila mitrovčanka Lana Gavrilović, a kragujevčanin Dušan Pavlović je bio najbolji kod dečaka.. Domaća takmičarka, Nataša Kosanović , bila je treća. Druga trka, u kojoj su se takmičile nade na distanci (375+10+2,5) protekla je u trijumfu Ane Davidović iz Pančeva i Lazara Dedića iz Sombora. I u ovoj trci , domaća takmičarka, Sara Opačić, je bila treća.

U glavnoj trci dana , u apsolutnoj kategoriji, (750+20+5) Vanja Rajčić iz Požarevca stigla je na cilj prva u kategoriji dama, a Bojan Karanović iz Novog Sada bio je najbolji u muškoj konkurenciji. U ovoj trci učestvovao je i naš paraolimpijac Lazar Filipović, koji je u tandemu sa Vladimirom Stoisavljevićem imao generalnu probu i test pred svetsko prvenstvo , što se za koji dan održava u Kanadi.

Snimci : I. Janković i A. Šarkezi