Moravički okrug: Slatina bez greške,mreža Spartaka i dalje miruje

Kako nadmetanje odmiče,strelci su sve raspoloženiji a i gosti češće dolaze do bodova.Treći takmičarski vikend Lige moravičkog okruga bio je najbogatiji golovima od starta prvenstva.Postignuto ih je trideset,najviše u Konjevićima.Domaći su uknjižili pet „trojki“,gosti tri.Medjutim,disciplina nije bila na zavidnom nivou,jer je dodeljeno 7 crvenih kartona.Takođe,dva jedanaesterca nisu iskorišćena.

Dva subotnja duela pripala su Parmencu,odnosno Lunjevici.Parmenjani,lider na tabeli,uz puno truda nadigrali su veoma raspoložene fudbalere Backovac Junajteda.Vodili su domaći 1-0,pa gosti 1-2 i na kraju je bilo 3-2 za Martaćeve izabranike.Blistao je rezervista Petrović sa dva pogotka i bio tvorac preokreta vrednog treće prvenstvene pobede.No,nemaju ni gosti previše razloga za nezadovoljstvo,jer su prikazali sasvim solidnu igru i bez sumnje će biti dostojan protivnik svakom rivalu.Do prvih bodova stigla je Lunjevica nakon dobre igre u drugih 45 minuta.Rezultatom 3-1 savladan je tim iz Markovice.Gostima je to drugi uzastopni neuspeh i drugi meč zaredom na kojem primaju tri pogotka.Meč u „Dolini dabrova“ pripao je Slatini.Posle „nule“ u prvom delu,nastavak donosi znatno više uzbuđenja.Jedinstvo(GG) prvo dolazi do prednosti u 54.minutu preko Nikole Petrovića ali gosti do kraja preokreću rezultat golovima Tomovića u 67.,odnosno Tošića u 89.minutu.To je četvrti uzastopni duel pomenutih klubova okončan rezultatima 2-1 ili 1-2.Tri puta se radovala Slatina,Jedinstvo jednom.Ubedljivi su bili Miokovci i lako rešili susret protiv Mladosti iz Preljine u svoju korist.Mreža Mladosti pogađana je četiri puta za prvu pobedu u prvenstvu.Jedini tim koji,do sada,nije vadio loptu iz mreže jeste Spartak iz Trnave.U vikendu za nama porazili su ekipu iz Atenice sa 0-2 i došli do sedmog boda u ligi.Sa druge strane Mladost iz Atenice je jedini sastav koji još nije zatresao mrežu protivnika i trenutno su na začelju.Ateničani nisu pogodili ni sa „kreča“ u 45.minutu.Duel je završen sa 20 igrača u polju,po deset na obe strane zbog crvenih kartona za Vasovića(Trnava) u 37.minutu i Mijatovića(Mladost Atenica) u 81.minutu.Veoma ubedljivi bili su prvotimci Kotraže.Lako su došli do novih bodova savladavši Napredak 4-0.Posao im je bio olakšan nakon isključenja Petkovića u 40.minutu.Prijevor je bio favorit u dvoboju sa Donjom Vrbavom ali su bodovi pripali domaćinu zahvaljujući „minimalcu“.Ujedno,to je bio prvi gol u mreži Prijevora i prvi neuspeh u tekućem šampionatu.Značajna pobeda Donje Vrbave,tim pre jer su od 30.minuta imali igrača manje i pritom promašili kazneni udarac.Put u svlačionicu pokazan je Nenadoviću.Sigurno,najveće razočarenje predstavljaju partije kluba iz Konjevića.Smatralo se da imaju ekipu kadru za nešto više,međutim igre su ispod očekivanja.Trenutna pozicija dovoljno govori o formi Jedinstva.Treći neuspeh zaredom doživeli su prethodne nedelje.Porazeni su od Omladinca sa 3-4 i moraće u najkraćem roku da konsoliduju svoje redove.Četiri gola u sopstvenoj mreži,na domaćem terenu,Jedinstvo nije primilo od 16.maja 2010.godine i utakmice sa Šumadijom iz Brđana,kada su gosti odneli ceo plen rezultatom 2-4.Za razliku od prethodne sezone,Omladinac igra znatno bolje a navalni red vrlo dobro funkcioniše.Početna izdanja podgrevaju nadu u uspešnu sezonu ekipe iz Zablaća.Ni meč u Konjevićima nije prošao bez isključenja.Njih su zaradili Zatežić(Jedinstvo) u 54.minutu,odnosno Terzić(Omladinac) u 68.minutu.

REZULTATI I STRELCI III KOLA :

Lunjevica – Ovčar 3:1(1:0) (Bojović 16.minut,Pavićević 70. minut,Elek 76.minut – Tomović 48.minut)

Miokovci – Mladost(P) 4:0(1:0) (Milekić 39.minut,Mijatović 49.minut,Aćimović 57.minut,Karović 85.minut)

Mladost(A) – Spartak 0:2(0:0) (Jovanović 84.minut,Vasilić 90.minut)

Kotraža – Napredak 4:0(2:0) (Radovanović iz jedanaesterca u 25.minutu,Paunović 42.minut,Milićević 48.minut,Đerić 85.minut)

Donja Vrbava – Prijevor 1:0(0:0) (Stjepanović 56.minut)

Jedinstvo(GG) – Slatina 1:2(0:0) (Petrović 54.minut – Tomović 67.minut,Tošić 89.minut)

Jedinstvo(K) – Omladinac(Z) 3:4(0:1) (Živanić Goran 52.minut,Nikolić 70.minut,Knežević 80.minut – Paunović 42.minut,Belić 56. i 90.minut,Spasojević u 78.minutu iz jedanaesterca)

Parmenac – Backovac Junajted 3:2(1:1) (Gavrilović 33.minut,Ivan Petrović 61. i 75.minut – Peralović 39.minut,Živković Bojan 47.minut)