Moravički okrug : "Petica" Ovčara,goleada u Trnavi

Svaki tim u Ligi moravičkog okruga,istrčao je četvrti put na teren drugog septembarskog vikenda.Bilans golova zadovoljavajući,disciplina takođe a poboljšan je i procenat uspešno realizovanih jedanaesteraca.Mladost(A) i Jedinstvo(K) još uvek nemaju trijumf a nasuprot njima stoje Parmenac,Slatina i Spartak iz Trnave,bez poraza.

U utakmicama odigranim 13. i 14.septembra,publika je mogla da vidi najmanje dva gola po susretu.Najviše ih je bilo u Trnavi,čak osam.Domaćin je naneo drugi poraz Kotraži,rezultatom 5-3.Posebno je raspoložen bio Smiljanić kod domaćih sa tri pogotka.Spartak je imao tri gola viška(4-1) ali su gosti,od tog momenta,došli do igre i pogotkom u 72.minutu smanjili na 4-3,da bi sve dileme oko pobednika otklonio Miladinović sa bele tačke,u finišu .Najbolju igru u dosadašnjem toku takmičenja prikazao je Ovčar.Lako i ubedljivo su savladali Miokovce,bez primljenog gola.Mrežu gostiju pogađali su Zlatić(dva puta),Tomović,Radonjić i Petar Šibinac.Pobeda Markovičana za skok na „kotu šest“.Sa dobrim izdanjima nastavila je Slatina.Četvrti uzastopni trijumf obezbeđen je pobedom nad „fenjerašem“ iz Atenice.Za novu „trojku“ su se pobrinuli Marjanović u prvom i Jeličić u drugom delu.U malom milanovačkom derbiju Napredak je stigao do bodova protiv Donje Vrbave.Oba pogotka delo su Pavlovića u prvih 45 minuta,kada je sve odlučeno.Zanimljiv duel odigrali su Backovac Junajted i ekipa iz Zablaća.Posle „nule“ na poluvremenu,“crveno-crni“ stižu do gola u 59.minutu ali gosti uspevaju da preokrenu rezultat u poslednjih dvadesetak minuta i stignu do devetog prvenstvenog boda.Parmenac je bio blagi favorit u okršaju sa Lunjevicom,no bodovi su podeljeni.Najinteresantniji detalji zbili su se u početnih dvadesetak minuta,kada su pogađali Elek kod gostiju,odnosno Nenadić za tim Parmenca.Prošlogodišnji vicešampion,preljinska Mladost,beleži rezultate van očekivanih.Svega jedna pobeda u četiri kola i tri osvojena boda,smestili su Mladost na 14.poziciju.Protekle nedelje glatko su poraženi od gostiju iz Gornje Gorevnice.“Dabrovi“ su prikazali vrlo dobru partiju i slomili otpor domaćih u nastavku,golovima Simovića,Vojinovića i Lazovića.Osim u Parmencu,remi je viđen i u Prijevoru,gde je Jedinstvo iz Konjevića uspelo da osvoji prvi bod ove sezone i pobegne sa „nule“.Gosti su poveli u ranoj fazi susreta golom golom Stjepanovića ali je Prijevor stigao do boda u 67.minutu,preko Tomovića.

REZULTATI I STRELCI IV KOLA :

Ovčar – Miokovci 5:0(1:0) (Zlatić 7.,75.minut,Tomović 55.minut,Radonjić 57.minut,P.Šibinac 67.minut)

Spartak – Kotraža 5:3(4:1) (Milinković 9.minut,Smiljanić 11.,24.,36.minut,Miladinović u 88.minutu iz jedanaesterca – Paunović 19.,69.minut,Radosavljević 72.minut)

Slatina – Mladost(A) 2:0(1:0) (Marjanović 15.minut,Jeličić 77.minut)

Napredak – Donja Vrbava 2:0(2:0) (Pavlović 34.,43.minut)

Backovac Junajted – Omladinac(Z) 1:2(0:0) (Radisavljević 59.minut – Spasojević u 73.minutu iz jedanaesterca,Tutunović 82.minut)

Parmenac – Lunjevica 1:1(1:1) (Nenadić 20.minut – Elek 13.minut)

Mladost(P) – Jedinstvo(GG) 0:3(0:0) (Simović 55.minut,Vojinović u 65.minutu iz jedanaesterca,Lazović 70.minut)

Prijevor – Jedinstvo(K) 1:1(0:1) (Tomović 67.minut – Stjepanović 7.minut)