Praznik fudbala u Varvarinu, gostovao Napredak

Gostovanje Superligasa iz Kruševca u Varvarinu privuklo je veliku pažnju ljubitelja fudbala u ovom Pomoravskom gradiću. Klub iz Varvarina FK "Temnić zauzima lidersku poziciju na tabeli zone "Zapad" a u gostima je stigao superligas iz Kruševca koji ovde ima veliki broj simpatizera. Trener gostiju Branko Smiljanić izveo je u ovom trenutku najbolji tim koji ima u odnosu ma meč sa Crvenom zvezdom umesto Popovića zaigrao je Božović a umesto Dimitrova Bajić Fudbaleri Napretka odigrali su furizno prvo poluvreme,već u 5 minutu su poveli. Slobodan udarac za Napredak na nekih 25 metra poludesno izveo je mladi Urošević i smestio loptu u same raklje nemoćnog Markovića. Već u 20. minutu TAi Welker  Brazilac u timu Kruševljana koji je samo koji minut ranije zamrnio Gobeljića odlučio se na solo akciju kroz sredinu.kada je bio na nekih 20 metara topovski je opalio pod samu prečku za vođstvo gostiju od 0:2. Još se nije ni splasnulo odusevljenje golom Welkera, mladi Bajić je u 22. minutu primio loptu poludesno na nekih 17-18 metara  i strahovitim udarcem pogodio mrežu iznenadjenog Markovića za 0:3. U 30. minutu najlepši detalj utakmice. Sa desne strane korner za Kruševljane izveo je Tai Welker ,lopta je paja na 12-13 metra od gola nešto više prema prvoj stativi,Božović nije čekao da padne već je loptu strahovitim volejom poslao u desne raklje  iskusnog ali nemoćnog Slobodana R. Markovića. Na 0.5 povisio je Ibrahim Ndiaje u 45 minutu u stilu prave antilope stuštio se po desnoj strani  i pogodio za poluvreme i odlazak na odmor.

Detalj sa utakmice

U drugom delu utakmice nije bilo golova ,treneri Goran Marković i Branko Smiljanić  ukazali su poverenje svim svojim igračima. Nije bilo ni puno šansi a Varvarinci su zaigrali mnogo bolje nego u prvom delu u kome se čini kao da su bili uplašeni mašinerijom iz Kruševca. Treba istaži da je trener Kruševljana Branko Smiljanić u 63. minutu ukazao poverenje cenoputom Mbođ u koji je došao na pozajmicu iz C. Zvezde i ovo mu je bio debi za Napredak. Trener Branko Smiljanić bio je zadovoljan igrom svog tima ističući da je ovo bila vrlo bitna utakmica pred gostovanje u Jagodini. Trener Temnića Goran Marković kaže takođe da mu je ovo bila idealna provera pred derbi u nedelju zone "Zapad" sa Žitorađom" u Varvarinu.

Predsednik FK Temnića Darko Branković i šef struke Kruševljana Branko Smiljanić zadovoljni viđenim

Kompletno rukovodstvo Napretka na tribinama

Varvarinci su imali čast da pored fudbalera vide i kompletno rukovodstvo Napretka na čelu sa finansijerom kluba Markom Miškovićem ali i sportskim direktorom Nedeljkom Ostojićem ,gen.sekretarom Draganom Pajićem,još nekim članovima uprave Napretka . Navijačka grupa "Jakuze" takodje je pod vođstvom Filipa Andjelkovića posmatrala utakmicu ali uz budno oko direktora stadiona Napretka Nebojše Popovića.

Rukovodstvo Napretka u Varvarinu

TEMNIĆ - NAPREDAK 0:5(0:5)

Strelci: 0:1 Urošević u 5, 0:2 Wlker u 20, 0:3 Bajić u 22, 0:4 Božović u 30, 0:5 Ibrahim Ndiaje u 45. minutu. Stadion Temnića u Varvarinu. Gledalaca 500. Sudija Bojan Popović (Ćićevac) . Opomenuti igrači: Lazić i  Mbođ (Napredak).

Temnić: Slobodan R. Marković, Stojković, Slobodan Z. Marković, Simonović, Ćosić, Žerjav, Nikola Marković, Milan Marković, Acković, Aksentijević, Sibinović. Igrali su još: Bojan Mijajlović, Stanojević, Boškovac, Miloš Mihajlović, Radosavljević, Milojević, Antić i Gligorijević.

Napredak: Popović, Cvetković, Urošević, Janičić, Paunović, Gobeljić, Govedarica, Ndiaje, Trujić, Bajić i Božović. Igrali su još: Stefan Stojanović, Mulćan, Belošević, Radmanovac, Majdevac, Welker, Stanojević, Frimpong, Mbođ, Luković, Strahinja Petrović, Mladen Petrović, Ristić, Simić, Lazić, Misel Valiant.

Jakuze na utakmici u Varvarinu u društvu direktora stadiona Napretka Nebojse Popovića