Trijumf Sloge u Plaskovcu

U 4. kolu Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola fudbaleri Sloge savladali su ekipu Plaskovca iz istoimenog mesta rezultatom 3:2 i tako se revanširari za prošlosezonski poraz u Zagorici. U jednoj borbenoj utakmici sa dosta čvrstih (i na trenutke preoštrih startova) utisak je da je bodove osvojila nešto upornija ekipa.

Prvu priliku na meču imali su domaći. I. Simić je šutirao 7-8 metara iskosa sa leve strane, a golman gostiju Marković sjajno intervenisao. Domaći su do gola mogli i u 12. minutu, kada je Milivojević izveo slobodan udarac  sa 20-ak metara, a golman gostiju ponovo bio na visini zadatka. Ipak prvi do gola došli su gosti u 20. minutu.  Miloš  Stevanović je uputio upotrebljivu loptu u šesnaesterac domaćih, a J, Petrović sa 10-ak metara poslao loptu u suprotan ugao golmana Janićijevića (posle povrede Jovanovića čuvao gol domaće ekipe). Domaći su priliku za ijednačenje propustili u 36. minutu kada je I. Simić  šutirao sa 7-8 metara, a Marković  dobrom intervencijom ponovo sačuvao svoj gol.

Drugo poluvreme donelo je dosta otvoreniju igru i po dva gola na obe strane. Gosti su duplirali vođstvo u 52. minutu. Č. Petrović je uposlio Ivanovića, a ovaj sa 7-8 metara loptu rutinski poslao u mrežu. Samo tri minuta kasnije I. Simić je postigao prvi gol za domaće poslavši loptu sa ivice kaznenog prostora u gornji desni ugao gostujućeg golmana. Treći gol za goste postigao je Č. Petrović, poslavši loptu sa 10-ak metara iza leđa Janićijevića u 60. minutu. Domaći su vrlo brzo smanjili vođstvo gostiju u 67. minutu. I. Simić je iskoristio grešku odbrane gostiju i postigao svoj drugi gol i uveo meč u neizvesnu završnicu. Domaći su do izjednačenja mogli u 79. minutu, ali je Milivojevićev udarac glavom sa 10-ak metara zvršio pored gola.

Plaskovac - Sloga (Zagorica) 2: 3

Igralište u Plaskovcu. Gledalaca oko 40. Delegat: Ivan Gavrilović (Ovsište). Sudija: Igor Adamović (Aranđelovac), pomoćnici: Stefan Zujalović (Aranđelovac) Mladen Mrlješ (Oračac). Strelci: I. Simić u 55. i 67. za Plaskovac. J. Petrović u 20. Ivanović u 52. Č. Petrović u 60. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Grujičić, Vesić, V. Petrović, Gajić, Lekić (Sloga).

Plaskovac: Jovanović (od 8. Mi. Vasiljević), Milivojević, Radovanović, B. Simić, Urošević, Janićijević, Ma. Vasiljević, Lazić, I. Simić, Đorđević, Mijailović.

Sloga: Marković, Gajić, Miloš Stevanović (od 90. M. S. Lekić), Vesić, Milan Stevanović, Jovanović, M. M. Lekić (od 51. Ivanović), J. Petrović, Č. Petrović, Grujićić (od 65. Milić).

Žabare 3 : 1 Radoje Domanović
Proleter 2 : 0 Kopljari
Maskar 0 : 3 B 2000
Jasenica 1 : 2 Misača
Ranilović 1 : 2 Mladi rudar
Plaskovac 2 : 3 Sloga