Moravički okrug : Jedinstvo (K) se budi, novi remi Donje Vrbave

Nekompletno,sedmo kolo Lige moravičkog okruga proteklo je bez većih rezultatskih iznenađenja.Domaći su slavili na četiri susreta,gosti na dva,dok su bodovi podeljeni u Donjoj Vrbavi.Čak pet timova nije postiglo gol proteklog vikenda a prvi put u sezoni je klub iz Konjevića sačuvao mrežu tokom 90 minuta.

Premijerni duel odigrali su Donja Vrbava i preljinska Mladost.Rezultat,onaj najnepopularniji.To je drugi uzastopni susret koji Donja Vrbava okončava skorom 0-0.Inače,na utakmicama ovog kluba viđa se najmanje golova u proseku.Od sedam dosadašnjih okršaja Donja Vrbava nije postigla gol na četiri a samo dva su donela više od dva gola!I druga Mladost,ona iz Atenice,doživela je poraz – sedmi u nizu!Ulogu favorita opravdao je Parmenac i stigao do trinaestog boda,dovoljno za četvrtu poziciju.Lider na tabeli uknjižio je šesti uzastopni trijumf,savladavši trnavski Spartak.Nije domaćima bilo nimalo lako da dođu do bodova. U sadržajnom fudbalskom dvoboju otpor gostiju slomljen je u poslednjih trideset minuta.Dva puta je Omladinac(Z) jurio rezultat,imao i sportske sreće početkom drugog dela,da bi nakon tog momenta preuzeo inicijativu i kaznio rivala za promašaj iz kategorije stopostotnih.Polako ali sigurno,budi se i Jedinstvo iz Konjevića.Ostvarena je druga ovosezonska pobeda.Nadigrana je Slatina,kojoj je to prvi neuspeh u ligi.Meč koji je Jedinstvu poslužio kao odličan pokazatelj sopstvenih kvaliteta i nagovestio bolja izdanja u nastavku.Slatina je u rezultatskoj krizi.Bez pobede su 270 i kusur minuta a bez gola više od 180 minuta.Uspešan niz nastavili su fudbaleri iz Gornje Gorevnice.Rezultatom 2-0 pobeđena je Lunjevica.Mrežu rivala pogodili su,Kotorčević u drugom minutu sa bele tačke i Simović u 87.minutu.Najbolju priliku da dođu do egala gosti propustaju na startu drugog dela,kada Rmuš ne koristi jedanaesterac.Novom pobedom „Dabrovi“ su dostigli „kotu dva“ i svakako predstavljaju najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg toka lige.U derbiju lučanske opštine Ovčar je zasluženo pobedio Kotražu golom Saše Kovačevića iz slobodnog udarca.Bio je to prvi poraz Kotraže na svom terenu i prvi uspeh Markovičana u gostima.Susret između Miokovaca i Backovac Junajteda okončan je rezultatom nalik onima iz vaterpolo sveta.Duel bez odbrana pripao je Miokovcima koji su metu pogodili šest puta,jednom više od rivala.Utakmica Prijevor-Napredak je odložena i biće na programu 8.oktobra.

Jedinstvo(GG)-Lunjevica (foto - I.Glišić)

Pogodak Kotorčevića sa "kreča" za 1-0 (foto - I.Glišić)

Rmuš(Lunjevica) ne pogađa sa penala (foto - I.Glišić)