Trsteničani prekinuli lošu seriju

Na stadionu kraj Morave pred oko 300 gledalaca fudbaleri Trstenika PPT, savladali su u derbiju kola Srpske lige Istok ekipu Dinama rezultatom 3: 0 i tako prekinuli lošu rezultatsku seriju. Ovaj zanimljiv susret vodio je glavni sudija Milan Mitić iz Leskovca, podelivši zbog prigovora ili nedozvoljenih startova po tri žuta kartona, Stojkoviću, Karoviću i Milovanoviću kod domaćih i Ž. Stankoviću, Ristiću i Z. Stankoviću iz Dinama.

Prvi pogodak za domaće posle greške golmana gostiju Jevtića postigao je Milanović u 2. minutu, dok je driga dva pogodka za trsteničane postigao N. Milovanović u 55. i 66. minutu iz jedanaesterca. Sve u svemu bila je ovo dobra i kvalitetna utakmica, koja je opravdala derbi kola, trsteničani su se pobedom kod kuće ponovo uključili u borbu za sam vrh tabele, trenutno su na trećem mestu sa 16 osvojenih bodova, dok je Dinamo sa istim brojem bodova na četvrtom mestu tabele Srpske lige Istok. U idućem 9. kolu Trstenik PPT gostuje kod Sinđelića a Dinamo dočekuje OFK Bor.

Ozren 3 : 4 Sloga
Radnički (P) 8 : 1 Hajduk Veljko
Timočanin 2 : 0 Sinđelić
Trstenik PPT 3 : 0 Dinamo
OFK Bor 1 : 1 Tabane 1970
Timok 3 : 2 Radan
Đerdap 0 : 2 Car Konstantin
Radnički (S) 6 : 4 Kopaonik