MFL Sombor : Novom pobedom šantićani sve čvršće u vrhu tabele

Prvenstveni   susret sedmog kola Međuopštinske fudbalske Lige između OFK Metalca i ekipe Alekse Šantića igran na igralištu kraj pruge u Somboru završen je sasvim zasluženom pobedom gostiju, rezultatom 0:2. Bila je to prava prvenstvena utakmica, u kojoj je gostujući tim pružio svoj maksimum  i jakom željom za pobedom, ostvario cilj.Najnovijim uspehom, šantićani su sa nova tri boda došli do pozicije broj dva, i sa istim brojem bodova, uz slabiju gol razliku,zajedno sa Radničkim iz Ratkova  trenutni  su lideri na tabeli.

Već od samog početka utakmice, gosti ističu svoju nameru, da se sa ovog gostovanja vrate ne poraženi, i tako postavljaju svoju igru na igralištu kraj pruge.Čestim atacima ka golu domaćina, fudbaleri iz Alekse šantića preuzimaju inicijativu  i stvaraju prilike za gol. Igrao se 14 minut kada je jedan aut dobro izveo S. Pejak, i loptu ubacio u šesnaesterac domaćina, a najbolji pojedinac utakmice, Miloš Miličić je skokom sve nadvisio i loptu glavom poslao iz leđa golmana Curnovića. U nastavku se igra rasplamsava, a i tenzije rastu, što u 35 minuti dovodi do verbalnog duela obe klupe, a kratkotrajna gužva se smiruje pretnjama sudije da će kazniti sve one koji se ne budu ponašali sportski.

Nastavak utakmice u drugome delu, liči na onaj iz prvih 45 minuta igre,a uvođenje rezervnih igrača u timu domaćina ne dovodi do promene stanja na terenu, jer ekipa gostiju sve čvršćom odbranom i kontrama održava minimalno vođstvo I priprema se za konačni trijumf, koji stiže u 85 minuti , kada  levo krilo Slavko Trifunović beži svojim čuvarima i matira istrčalog Curnovića za konačnih 0:2.

Utakmica je odigrana u fer i korektnoj igri, što je svakako zasluga i sudijske trojke, koja je dobro obavila svoj zadatak, i pravovremenim odlukama otklonila eventualne nesporazume i dileme,mada će domaćini zameriti glavnom arbitru Rakiću što nije dosudio najstrožiju kaznu u 61 minutu, kada je oboren jedan igrač OFK Metalca u šesnaestercu gostiju.

Međuopštinska Fudbalska  Liga

OFK METALAC-ALEKSA ŠANTIĆ   0:2  (0:1)

Sombor, 19. Oktobar 2014 godine. Igralište kraj pruge. Gledalaca 100. Sudija Rakić (Apatin) Pomoćnici Milanko i Lukić (Sombor ) Delegat : Koril (Sombor) Strelci Miličić u 14 i Trifunović u 85 za Aleksa Šantić. Žuti kartoni : Mileković i Curnić (OFK Metalac), a Trifunović (Aleksa Šantić)Crveni kartona nie bilo. Igrač utakmice Miloš Miličić (Aleksa Šantić)

OFK METALAC: Curnović,Trbojević, Mileković (Atlić),Kljajić,Pačirski,Jukić,Curnić,Zvekanov,Mulalić(Bogunović), Blagojević, Lekaj(Šantor)

ALEKSA ŠANTIĆ: Drašković, N. Pejak, Podkrajac(Čeklić), Vrkić, N, Tomić,S. Pejak, M. Tomić, Jurić, Lazarević,Miličić i Trifunović

Dinamo 1 : 5 Aleksa Šantić
Radnički 1918 4 : 0 Rastina 1918
OFK Metalac 0 : 1 Partizan
Jedinstvo 1947 0 : 5 OFK Šikara