Moravički okrug: Mladost (P) - Prijevor 2:5

Susret Mladost(P)-Prijevor,bio je jako bitan za oba rivala.Za Mladost je to bila prilika da pobedom pobegne iz opasne zone a Prijevorcima bi trijumf obezbedio poziciju u samom vrhu.Gosti su,gledajući tabelu,važili za favorita.Prijevor nije poražen više od mesec dana,dok Mladost nije osetila slast trijumfa u pomenutom periodu.Svi parametri usmeravali su poklonike fudbala ka zaključku da će gosti odneti bodove iz Preljine.To se i dogodilo,zahvaljujući odličnoj predstavi „narandžastih“ u drugih 45.minuta.

Duel su bolje otvorili fudbaleri u plavo-beloj opremi.Već u 6.minutu,Pavlović biva najviši u skoku,nakon udarca iz ugla i glavom šalje loptu iza leđa Mladenovića.Prvi iole ozbiljniji izlet na protivničku polovinu Prijevorci prave u 19.minutu.Tada je Tomović tukao sa ivice kaznenog prostora ali suviše mlako za nešto više.Nova obećavajuća akcija gostiju izvedena ja u 31.minutu.U idealnoj poziciji našao se kapiten Markešević,7-8 metara od gola,iskosa sa desne strane.Oštro je šutirao – preko gola!Ono što nije uspeo Markešević u 31.minutu,jeste Bojović četiri minuta kasnije.Udarcem sa petnaestak metara matirao je golmana Mladosti za 1-1.Lopta je odsela u donjem levom uglu.Već u 37.minutu,moglo je doći do preokreta da je Tomović bio malo precizniji sa distance.U jeku napada gostujućih fudbalera,do prednosti stižu domaći.Na jedan ubačaj sa desne strane,dobro je odreagovao V.Bojović i prizemnim udarcem sa desetak metara pogodio mrežu Prijevora.Igrao se 42.minut.Rezultatom 2-1 otišlo se na petnaestominutnu pauzu.

Totalna dominacija gostiju usledila je u nastavku.U prvoj akciji(46.minut) „narandžasti“ uspevaju da anuliraju zaostatak.Markešević je prošao po desnom boku,uposlio Tomovića na 16-17 metara a ovaj udarcem iz prve pogađa za 2-2.Čini se da je domaći vratar morao bolje da interveniše u datoj situaciji.Nisu se gosti zaustavljali ni posle egala.Strelac drugog gola za Prijevor,ponovo je pogodio na isteku časa igre.Dobro je prihvatio loptu na ivici kaznenog prostora,dao sebi for i oštro šutirao u desni golmanov ugao sa 12-13 metara udaljenosti.Morosavić je imao loptu na ruci ali ona ipak završava u mreži!Rezultat 2-3.Da će drugo poluvreme proteći u znaku Tomovića bilo je sasvim jasno nakon dva dobra prodora u periodu od 62. do 70.minuta.Prvi je okončan udarcem preko prečke a drugi pokušajem sa desetak metara,koji je Morosavić sjajnom intervencijom osujetio.No,videlo se da će Tomović u preostalom vremenu naći put do mreže indisponiranog rivala.To mu je pošlo za nogom,čak dva puta u poslednjih deset minuta meča.Najpre je u 81.minutu projektilom sa 13-14 metara,malo iskosa sa desne strane,poslao loptu pod prečku domaćeg gola,da bi pet minuta kasnije,sa iste pozicije pogodio donji desni ugao za,konačnih,2-5!Nakon svega viđenog,može se konstatovati da su bodovi zasluženo pripali Prijevoru a fudbaler koji nosi epitet igrača susreta svakako je Nenad Tomović,najefikasniji strelac lige moravičkog okruga.