Prokletstvo zvano"GOL" Novi poraz Kruševljana

Kruševac:

Nastavlja se rasprodaja bodova u Kruševcu,ovog puta bodove nose fudbaleri Novog pazara ,nije pomogla ni velika terenska inicijativa Kruševljana ni odnos u kornerima 16 prema 2 za Napredak, ni brdo šansi koje bilo teže promašiti nego pogoditi.Jednostavno  Kruševljani imaju prokletstvo zvano GOL.

Celo prvo poluvreme opsedali su igrači Napretka gol Novog pazara a da gosti nijednom nisu uputili šut na gol . Ndiaje,Božović i na kraju Trujić propustili su idealne šanse uz odnos kornera 9: 1 za Napredak ali mreže se nisu zatresle kao da su bile začarane.
  Nastavak  preslikan počeo je Napredak furiozno ređao šansu za šansom najpre Božović u 47 posle odličnog pasa Trujića, pa onda Trujić zicer u 69 minutu ,a onda  u 53 minutu centaršut sa desnee strane ,skače Ndiaje i šalje loptu na 5-6 metara od gola do Božoviča koji promašuje iz idealne pozicije
A onda stiže kazna gosti prelaze centar a kapiten Janičić pravi faul na nekih 35 metara od gola .Loptu namešta Jevtović topovski šutira u desni gornji ugao golmana Popovića koji odlično brani i šalje loptu u korner.Korner sa leve strane izvodi jedan igrač Pazara lopta pada u pet metara Kruševljana ,golman Popović pogresno procenjuje let lopte a uz to obara sopstvene igrače  od kojih jednog(Paunovića) lopta pogađa i odlazi u mrežu za neverovatnih 0:1 u tom trenutku.
 Trener Štrbac pojačava napad izlazi Stanojević ulazi Bajić
 Kreće nova ofanziva Kruševljana  pa u 66 minutu Trujić sam ispred Zečevića na 5-6 metara ali Zečević brani. Potom Zečević čini još jedno čudo u 86 minutu kada brani topovski šut  Ibrahima Ndiajea  a gosti još jednom prelaze centar posle čega odličan Admir Kecap sa nekih 25 metara pogađa prečku Napretkovog gola , Do kraja nekoliko polušansi za Kruševljane ali nedovoljno bar za bod. Ostaje Misterija za Kruševljane "KAKO DATI GOL"

REČ TRENERA

Očekivali smo tvrdu,tesku utakmicu i agresivnu igru  Napretka .Kruševljani su bili bolji većim delom utakmice a mi smo jednu od dve prilike iskoristili i nosimo veoma važne bodove koji nas vode u gornji deo tabele  rekao je Milorad Kosanović

" Sve čestitke mojim igračima. Nemam šta da im zamerim, odigrali su odlično utakmicu, dominirali na terenu svih 90 minuta. Sreća danas nije bila na našoj strani.
Okrećemo se utakmici 11.kola u kojoj gostujemo Čačanskom Borcu", izjavio je šef stručnog štaba Napretka Saša Štrbac, nakon odigrane utakmice 10.kola.

Napredak- Novi pazar 0:1 (0:0)

Strelci : 0:1 Paunović(autogol) u  . Stadion !Mladost" U Kruševcu,gledalaca 2000. Sudija Vlado Glođović (Vrbas) 7.Opomenuti igrači: Janičić (napredak) i Udovičić i Radivojević (novi pazar)

NAPREDAK: Popović 6,Luković 6,5,Urošević 6,5,Gobeljić 7,Janičić 7,Paunović 6,5,Stanojević 6(Bojić-),Govedarica 6( Mamadou M bođ-),Trujić 7,Božović 6,5, Ibrahim Ndiaje 7.

Novi pazar:  Žečević 8,Đorđević 6,5,Živković 6,5,Mijić 7(Stevanović-),Kecap 7,Matoć 6( Radivojević 6,5),Rusmir 6,5(Ragipović-)Vuković 6,5.Jevtović 7,Udovičić 7,Pavlović 7,5-

Igrač utakmice: Zlatko Zečević (Novi pazar)

Foto album: Slobodan Simić