19.09.2009 Marija Kostić

Niška zona: Topličanin - Jastrebac (B ) 0:0

U 7.kolu Niške zone odigran je još jedan Toplički derbi, koji je završen najnepopularnijim rezultatom. Fudbaleri Topličanina su dobro otvorili utakmicu, tokom prvog poluvremena imali su inicijativu. Prvu dobru priliku stvorio je Petrović u 5.minutu, kada je prošao uz autliniju, centrirao, Momčilović pokušava volejom, ali bio je neprecizan. Momčilović je imao još jednu šansu u 37.minutu, ali lopta završava pored gola. Minut kasnije šansa za Milosavljevića, ali i on se loše snašao.U toku prvog dela i igrači Jastrebca stvorili su par dobrih prilika, ali Gligović je uspešno branio svoj gol.
U drugom poluvremenu, iako su domaći imali terensku inicijativu, sve se svodilo na jalove napade, dok su Blačani opasno pretili iz kontra napada. Na kraju zaslužena komšijska podela bodova. I dalje Prokupački fudbaleri pokazuju bolje partije na gostovanjima.

Prokuplje - Stadion kraj Toplice. Gledalaca: 400. Rezultat: Topličanin – Jastrebac (B ) 0:0. Sudija: Cvetković Marko. Žuti kartoni: A.D.Stanković, A.D.Jović (Topličanin).

Topličanina: Gligović, Pantić, Mitrović (Dragojević), Petrović (Stojanović), A.D.Jović, Mijalković, Milosavljević (Krstić), Rajković, A.D.Stanković, Jovanović, Momčilović.