Potop Radničkog

Dočekala je danas ekipa Radničkog, slobodno se može reći nespremna, tim Budućnosti. Ovaj iskaz podkrepljuje činjenica da tim iz Barande nije imao golmana koji nisu imali nikakvih prepreka da odigraju utakmicu što se tiče kartona ili povreda. Na vrlo nezahvalno mesto morao je, ni kriv ni dužan, Marko Hristov. Potom i u samoj igri se videlo kako je tim iz Barande krajnje opušteno ušao u meč protiv fenjeraša iz Alibunara. Budućnost je tim koji posle 13 odigranih kola ima svega 9 bodova, međutim to ih nije sprečilo da održe lekciju igračima Radničkog.

Na poluvremenu bez golova. Prilika je bilo, međutim nisu bile iskorišćene. Golman gostiju Tomić, branio je šuteve Cukiću, mlađem Šušnjaru, Mačužiću i generalno bio je uspešniji od svih igrača Radničkog uzevši u obzir da niko nije mogao da ga savlada za devedeset minuta. U prvom delu utakmice dominantniji su bili igrači Radničkog, međutim sve to pada u vodu kad golman gostiju ni u jednom navratu nije bio savladan. Gosti su se povukli i vrebali svoju priliku iz kontranapada. U prvom delu utakmice to im nije pošlo za rukom. Rezultat je ostao nepromenjen i bez golova.

U drugom delu utakmie gosti su postigli dva gola. Klabec je savladao Hristova u 56. I 63. minutu. Iz bukvalno dva napada, dva gola za Budućnost koji su stekli veliku prednost. Posle primljena dva gola krenuli su nešto odlučnije igrači Radničkog. Kada su svi pomislili da je na pomolu veliki preokret, tim Radničkog nastavio je da se bruka.

Promašeno je mnogo zicera, tačnije branio ih je golman gostujuće ekipe kog kao da su gađali igrači Radničkog. U situacijama gde je teže bilo pogoditi golmana nego gol igračim Radničkog to je uspevalo. Cukić je preoteo loptu igraču odbrane Budućnosti, izašao sam pred golmana i nije uspeo da ga savlada. Dobrić je sjajno proša po desnoj strani međutim gađao je spoljni deo mreže. Mačužić je idealnu loptu koja je išla na glavu pokušao popularnim potezom makazicama da savlada golmana gostiju međutim nije to bilo ni približno dobro.

Na kraju možemo da zaključimo. Golman Budućnosti, Tomić pomogao je u mnogome svojoj ekipi da ostvari pobedu, dok je napadačka linija Radničkog sama sebe pobedila u ovoj utakmici. Naravno nije ovaj poraz ni toliko bolan, ako se iz njega izvuče pouka. Bitno je da ekipa psihički ne padne dodatno kao prošle sezone kad je kod kuće od 1:0 protiv ekipe iz Izbišta izgubila 1:2 u poslednjim trenucima meča. I posle toga nastavila sa nizom loših rezultata.

Radnički (Baranda) - Budućnost (Alibunar) 0:2

Sastav: Hristov, Vučetić, Vidić, Mačužić, Dobrić, Cukić, Dodić, Karović, Šušnjar A.(Jovičin 56'), Rošulj (Šušnjar D. 46'), Radojev.