10.10.2009 A. Daišević

SLZ: Metalac (K) - Sloga (P) 1:2

U duelu dva loša pobedio je manje lošiji tim. Metalac je odigrao najslabiju partiju u poslednjih nekoliko sezona, igrači u plavim dresovima su se propisno obrukali i po prikazanom su zaslužili poraz. Požežani su za nijasnu bili bolji, spretniji pred golom rivala i zasluženo slavili, ali generalno bila je to jako slaba i nezanimljiva fudbalska predstava. Punih 39 minuta se ništa nije dešavalo, klasična uspavanka je prekinuta pokušajem Otaševića iz velike daljine i odličnom intervencijom iskusnog Soldatovića. Samo koji sekund kasnije pokušao je i Kuzmanović i opet je vratar Sloge bio na mestu i sprečio siguran gol. U narednoj akciji gosti stižu do kornera koji je odlično izveo Zučković,a slabu procenu golmana domaćih Milenkovića kaznio je dobri Josović za vođstvo 0:1. Pitanje pobednika bila je rešeno u poslednjim sekundama prvog poluvremena. Maričić je po ko zna koji put dugo vukao loptu, uspeo da prevari svog čuvara i kao na tacni posluži Leposavića kome nije bilo teško da prevari već savladanog Milenkovića 0:2. Sve to su nemo posmatrali fudbaleri Metalca koji su danas bili potuno odsutni, bez želje i ideje da nešto promene.
U nastavku još lošija utakmica, domaći su pretili šutevima iz daljine Otaševića i Pavlovića, ali je Soldatovića pokazao svoj kvalitet. Na drugoj strani gosti nisu ni iskazali želju da nešto učine više pred golom Metalca, sačuvali su prednost do poslednjih sekunda susreta kada je neopreznost odbrane Požežana kaznio Tufegdžić za konačnih 1:2.

Stadion: Kod Ložionice.  Gledalaca: 200.  Sudija: Milan Milojević (Smederevo). Strelci: 0:1 Josović u 41.  0:2 Leposavić u 45. minutu, 1:2 Tufegdžić u 90. minutu.  Žuti kartoni: Đorđević, Otašević (Metalac), Tanasković, Maričić (Sloga). Igrač utakmice: Ivan Josović (Sloga).

Metalac: Milenković, Đorđević, Kuzmanović, Kolaković  (Mladenović), Drašković (Ivanović), Opančina, Marković, Radovančević, Tufegdžić, Bižić (Pavlović), Otašević.
Sloga: Soldatović, Lazović, Josović, Štulović, Ilić, Milošević, Zučković, Tanasković, Ljubomirac  (Ćirijaković), Maričić (Pavlović), Leposavić (Gajić).

Metalac (K) 1 : 2 Sloga (P)
Vujić voda 1 : 0 Mačva
FAP 2 : 0 Morava (VP)
Rudar (K) 3 : 2 Sloga (PM)
Železničar 1 : 1 Sloboda (Č)
Šumadija (A) 0 : 1 Jedinstvo
Šumadija Radnički 1923 2 : 0 Budućnost (V)