Obrenović doneo sedmu pobedu Konstantinu

Pogotkom Bogdana Obrenovića dve sekunde pre kraja košarkaši Konstantina iz Niša savladali su Spartak rezultatom 83:82 (18:22, 25:20, 14:21, 26:19) u neizvesnoj utakmici u kojoj je subotički tim uglavnom vodio. Spartak je bolje počeo, poveo sa 4:0, ali su domaćini, uz jedno slobodno bacanje i dvojku Ostojića, smanjili na 4:3. Subotičani su serijom 13:0 poveli sa 17:3. Konstantin je preko Obrenovića, Baraća i Tasića došao do minus 1 (18:19). Trojkom Živkovića Spartak je dobio prvu četvrtinu sa 22:19. Početkom druge četvrtine gosti su poveli sa 27:18, ali su domaćini polako "topili" prednost i dvojkom Baraća došli opet na poen zaostatka (35:34). Tek u finišu prvog poluvremena niški košarkaši su preokrenuli i poveli sa 43:42.

Ekipa Konstantina došla do sedme pobede; foto: Vanja Keser

Drugo poluvreme donelo je bolju igru Konstantina u odbrani, pa su niški igrači održavali prednost. Preko Tasića i Baraća niška ekipa je povela sa 49:44. Međutim, serijom 13:3 u poslednja tri minuta treće četvrtine gosti su ponovo preokrenuli. Trojkom Antića ekipa iz Subotice je došla na 9 poena prednosti. Uzvratili su trojkama Stojačić i Barać i Konstantin je ubrzo imao prednost od 67:66. Usledila je neizvesna igra, a minut i po pre kraja poslednji put je bilo izjednačeno (79:79). Četrdesetak sekundi pre kraja gosti su imali poen prednosti (82:81), a posle neuspele trojke Antića, Obrenović je dobio loptu za preokret i pobedu Nišlija. Konstantin je i dalje sa maksimalnim učinkom, kao i FMP i Vojvodina Srbijagas.

KONSTANTIN - SPARTAK 83:82 (18:22, 25:20, 14:21, 26:19) Hala Čair, Niš

KONSTANTIN: Veličković 11, Despotović 7, Đorđević 4, Mladenović, Barać 19, Vitković, Stojačić 3, Ostojić 7, Tasić 16, Stojanović, Obrenović 16, Vučićević.

SPARTAK: Živković 12, Ilić, Prlja 7, Nikolić, Sokolović 19, Antić 16, Kojić 18, Drakulić, Babović, Kocović 1, Matović 1, Laketa 8.

Vojvodina Srbijagas 84 : 66 Jagodina
FMP 95 : 88 Sloga
Borac 73 : 66 Smederevo 1953
Konstantin 83 : 82 Spartak
OKK Beograd 95 : 89 Vršac Swisslion