Moravički okrug: Slatina - Parmenac 3:2

Lider se „okliznuo“ u poslednjem jesenjem kolu ali će proleće dočekati sa četiri boda viška u odnosu na najbliže pratioce iz Markovice,odnosno Miokovaca.U nedeljnom matineu Parmenjani su gostovali Slatini u nadi da novim trijumfom učvrste „pol“ poziciju.Iza sebe su imali impozantan niz dobrih rezultata a poslednji neuspeh datira od 20.septembra i duela sa „Dabrovima“. Nasuprot njima domaći su imali svoju računicu uzdajući se u dobre igre na sopstvenom bunjištu.I nisu pogrešili.Pretposlednjeg novembarskog vikenda fortuna je bila naklonjenija igračima u crvenoj opremi,koji su u sjajnom meču osvojili ceo plen i zauzeli „kotu 6“ pred zimsku pauzu.

Da će utakmica biti zanimljiva i neizvesna,moglo se naslutiti po uvodnim trenucima.Rivali su u dvoboj ušli spuštenog garda,pa ne čudi veliki broj prilika pred oba gola.Već u 9.minutu,jedanaesterac za domaće.Šarenac je bio u solo prodoru unutar šesnaesterca,gde biva oboren a arbitar se nije dvoumio.Lopti je prišao Bojović i tukao u desnu stranu Kuzmanovićevog gola ali je tu krenuo i vratar i uz pomoć stative sačuvao mrežu!Penal nije iskorišćen!No,samo četiri minuta kasnije Slatina dolazi do prednosti.Šarenac pogađa sa peterca nakon konfuzije u zadnjoj liniji Parmenca.Nije to demoralisalo fudbalere u žutoj opremi koji u 18.minutu stižu do egala.Izjednačujući pogodak pravo je remek delo iskusnog Nenadića.Nalazio se nekih 18-19 metara,iskosa sa leve strane,od protivničkog gola u poziciji takozvanog skraćenog kornera i maestralnim udarcem sa te distance pogodio gornji levi ugao!Lopta nošena efeom bila je neodbranjiva!Rezultat 1-1.Bilo je očigledno da je Parmenac preuzeo inicijativu i bio opasniji rival.Idealnu šansu da dođu do prednosti gosti propuštaju u 23.minutu.Munić je prošao po levom boku,zatim poslužio Gavrilovića na petercu koji ne koristi zicer!Već u sledećem napadu stiže kazna.Dobar centaršut Bojovića ispratio je Antić i glavom,sa 6-7 metara,matirao Kuzmanovića za 2-1.Uzvraćaju gosti na isteku 30.minuta,međutim Gavrilović ponovo biva dekoncentrisan.Ne uspeva da reši situaciju 1 na 1!Istakao se vratar Slatine i ukrotio pokušaj.Sam finiš prvog dela donosi po jednu priliku na obe strane.Prvo je Cikić zapretio oštrim udarcem sa distance,da bi,na drugoj strani,Kuzmanović dobro reagovao i sprečio Marjanovića da pogodi iz neposredne blizine.Sve se odigralo u 45.minutu.

Parmenjani nisu imali prostora za kalkulisanje i kreću silovito u nastavku.Gol akciju kreirali su u 59.minutu.Milovanović izbegava ofsajd zamku,ulazi u kazneni prostor i rutinski pogađa sa desetak metara za novo izjednačenje.Isti fudbaler biva milimetrima blizu novog gola u 64.minutu ali prečka spašava Slatinu.Upravo je,na njoj,završio topovski pokušaj iskusnog centarfora sa 12-13 metara udaljenosti.Nakon toga,bude se „crveni“ i dolaze do kolosalne prilike minut kasnije.Antić izlazi pred Kuzmanovića i ima niz mogućnosti za postizanje gola,no šutira pravo u golmana „žutih“.Narednih dvadesetak minuta protiče u izjednačenoj igri,uglavnom na sredini terena,uz dosta naboja i oštrih startova.Ipak,finiš donosi uzbuđenja pred oba gola..Najpre je Jeličić tukao pravo u Kuzmanovića,iz „slobodnjaka“ sa dvadesetak metara(84.minut),da bi Mišel Milovanović promašio „zicer“ minut nakon toga.Dobio je loptu na 7-8 metara od gola,u situaciji kada je Milićević „ispao“ i samo je trebalo pogoditi nebranjenu mrežu.Međutim,nedaleko od gol linije našao se Bogićević i nogom uspeo da interveniše izbacivši loptu u korner!Kazna za neiskorišćenu šansu stiže minut pre isteka regularnog toka.Antić beži zadnjoj liniji Parmenca,dobro prihvata pas i topovskim udarcem unutar kaznenog prostora,šalje loptu pod prečku protivničkog gola!3-2!Usledilo je neopisivo slavlje fudbalera i navijača Slatine!No,nije to bilo sve što se prilika tiče.Mogli su gosti do boda u trećem minutu nadoknade.Dobar centaršut sa desnog boka pratio je Milovanović,tukao glavom ali Milićević uspeva da interveniše i sačuva svoj gol!Vremena za novu obećavajuću akciju nije bilo,pa su bodovi ostali u Slatini,zahvaljujući velikoj želji i borbenosti domaćih fudbalera.