Potop Drine u Istočnom Sarajevu

Fudbaleri Slavije su u poslednjem, 15. kolu, jesenjeg dela šampionata danas u Istočnom Sarajevu savladali Drinu sa 6:1. Slavija već  u trećoj minuti stiže do gola. Golu je prethodila odlična akcija gde Karić šutira sa nekih 16 metara, ali golman Drine, Maksimović krajnjim naporom izbija loptu u korner. Nakon kornera Duška Radosavljevića, Mladen Lemez je najviši u skoku. Ponovo je Goran Maksimović odlično intervenisao, ali se lopta odbija do Lemeza koji je zakucava u mrežu.

Samo tri minuta kasnije Slavija ima novu sjajnu šansu. Anel Salković je probio po desnoj strani, odigrao povratnu loptu za Nedima Oglečevca, koji šutira preko gola. Drina prvu pravu priliku ima u 15. minutu, kada i stiže do pogotka. Odličnu loptu je iskoristio Miloš Filipović, pobegao odbrani Slavije, i lobovao istrčalog Mladena Lučića.

Radost domaćih trajala je svega jednu minutu. Anel Salković se u narednoj minuti našao u dvije odlične šansu, i jednu je iskoristio. Prvo je izašao praktično sam na Maksimovića, no šutirao je pored gola. U narednom napadu pao je gol. Duško Radosavljević je uposlio Salkovića, napadač „Sokolova“ se izborio za loptu i poslao je ispod Maksimovića.

U nastavku prvog poluvremena nešto mirnija utakmica.  U 25. minutu Drina pravi novu priliku. Izleteo je najbolji akter Drine danas, Miloš Filipović, je ponovo izašao po levoj strani na Mladena Lučića, ali je domaći golman intervenisao.

U 28. minutu Slavija ponovo preti. Goran Popović je šutirao sa 25 metara. Snažan udarac beka domaćih ipak završava preko gola Maksimovića.  Narednih minuta gotovo ništa ozbiljnije nije bilo pred golovima oba golmana. Tek u poslednjih pet minuta dvije prilike. Šutirao je Miloš Filipović, golman Slavije  Mladen Lučić ponovo brani. I onda u poslednjim sekundama prvog dela Anel Salković promašuje veliku priliku. Izašao je sam na golmana Maksimovića, ali vrlo loše šutirao i golman Drine je osujetio taj pokušaj.

Drugo poluvreme donelo je jednu dosta mirniju igru. Na terenu je postojala samo Slavija i to je krunisala sa novim golovima. U 60. minutu Mahir Karić pogađa stativu. Prošao je Nedim Oglečevac po desnoj strani, uposlio vezistu „Sokolova“, koji se sjajno oslobodio čuvara i pogodio okvir gola Drine.

Goran Popović je u 64. Minutu povisio prednost Slavije. Najbolji akter današnjeg susreta, Duško Radosavljević, sjajno je izveo slobodan udarac a nakon gužve se najbolje snašao desni bek Slavije i pogodio mrežu nemoćnog Maksimovića.

Osam minuta kasnije Emir Zeba je povukao loptu prema golu Drine, šutirao, golman Maksimović je odbranio, a na odbijenu loptu natrčao Igor Lambulić i zapečatio sudbinu Drine.

Drina u drugom delu kao da nije bila na terenu. Imali su oni jedan šut tek prema golu Mladena Lučića, no to nije zabrinulo preterano kapitena Slavije. Slavija je konačan udarac zadala Drini u sudijskoj nadoknadi vremena. Igor Lambulić je snažnim udarcem u donji desni ugao gola Maksimovića pogodio po drugi put na utakmici, a peti ukupno u utakmici. Samo minut kasnije Zoran Kokot pogađa mrežu Maksimovića i po šesti put, za pravi debakl Drine u Istočnom Sarajevu.

Do kraja utakmice nije bilo promena, pa su fudbaleri Slavije ostvarili i petu pobedu ove sezone, koja će ih na zimskom raspustu ostaviti na osmom mestu premijerligške tabele.

SLAVIJA – DRINA 6:1 (2:1). Stadion: SRC „Slavija“. Gledalaca: 200. Sudija: Tomislav Čuić (Tomislavgrad) 7. Strijelci: Lemez 3, Salković 16, Popović 64, Lambulić 72, 90, Kokot 90 (Slavija)  Filipović  15 (Drina). Žuti kartoni: Lemez, Popović, Radosavljević(Slavija), Radović , Đerić, Filipović (Drina).Igrač utakmice: Duško Radosavljević (Slavija) .

SLAVIJA: Lučić , Radosavljević  (od 83. Radović) , Hodžurda , Popović , Oglečevac , Kokot , Karić , Salković  (od 46. Lambulić ), Šabanović  (od 46. Prodanović ), Lemez  , Zeba.   Trener: Dragan Radović.

DRINA:Maksimović , Radović , Rustemović , Ćulibrk , Filipović , Kostić  (od 83. Marković), Vasić  , Lazarević , Memović , Ilić  (od 73. Đurić), Đerić (od 64. Ivanović).  Trener: Dragan Mićić.

Slavija 6 : 1 Drina
Zrinjski 0 : 0 Široki Brijeg
Radnik 2 : 2 Olimpic
Željezničar 2 : 1 Čelik
Vitez 0 : 0 Travnik
Sloboda 0 : 2 Sarajevo