Pobeda Alasa za maksimalni učinak

U poslednjem kolu prvog dela sezone, Dunav je na teškom gostovanju u Inđiji savladao ekipu Železničara rezultatom 78:96 (17:29, 22:19, 23:22, 16:26). Ovo je trianesta pobeda Dunava iz isto toliko utakmica, kojom je polusezona završena na najbolji mogući način. Bila je ovo vrlo uzbudljiva utakmica. Železničar je nastupio u najjačem sastavu, motivisan da pred svojom publikom nanese prvi poraz lideru na tabeli. Košarkaši Dunava bolje su otvorili utakmicu i stečenu prednost u prvoj deonici čuvali do samog kraja. U nekoliko navrata domaći igrači, nošeni podrškom sa tribina, serijom poena smanjivali su prednost Dunava ali najviše do -8 poena. Početkom drugog poluvremena, Alasi ponovo povećavaju prednost (50:70), ali u poslednja dva minuta igrači Železničara pogađaju četiri trojke za redom i pred poslednju deonicu ponovo vraćaju neizvesnost u utakmicu. Ipak, košarkaši Dunava ne dozvoljavaju preokret i boljom igrom u poslednjoj četvrtini rutinski privode utakmicu kraju u svoju korist rezultatom 78:96. Strelci za Dunav na ovom meču bili su: Mihajlović R (9), Savić, Đurić (5), Majstorović (11), Vasić, Zorčić (18), Turukalo (8), Kavurin (14), Vuković (13), Mihajlović M (2), Dugošija (8), Miljković (8). Dunav je polusezonu završio na prvom mestu sa maksimalnih 13 pobeda. Prvo kolo drugog dela igra se 31.januara a Dunav gostuje u Žitištu.