Najvažnija tri boda , igra za zaborav

Kruševac:

Fudbaleri Napretka ostvarili su veoma važnu pobedu  u borbi za opstanak protiv za njih uvek neugodnih Kragujevčana u igri koja nije bila na Superligaskom nivou,ali izuzetno borbena pa je sufija utakmice Marko Popović čak pet puta morao da se lati kartona i pokaže im gostima zbog preoštre igre
Pre početka utakmice fudbaleri oba tima i navijači odali su poštu preminulom legendarnom golmanu Napretka Svetomiru Popoviću Grofu.

Počelo je kako se i očekivalo, nešto opreznije, a domaćin je prvi put zapretio u desetom minutu. Korner je izveo Miloš Bajić, najviši u skoku bio je Marko Paunović, ali iz takve pozicije mogao je samo da pošalje loptu iznad gola. Čuvar mreže Napretka Zoran Popović dobio je priliku da interveniše u 20. minutu, kada je iz velike daljine šutirao Bojan Miljuš, ali je golman Čarapana bez problema ukrotio loptu.

A onda – GOL, 1:0! Iako su se tokom priprema prekidi pokazali kao rak-rana Napretka, sada su Kruševljani do pobedničkog gola došli baš iz ovakve situacije. Slobodan udarac skoro pa sa centra terena u 26. minutu izveo je Slobodan Urošević, poslao loptu u šesnaesterac, gde je najviši u skoku bio Tomislav Ivičić, tik ispred golmana Trifunovića koji je nepažljivo istrčao, ali ipak uspeo da zakači loptu koja se odbila, a najbrže do nje stiže upravo Ivičić i zakucava je u mrežu za vođstvo Napretka.

Ne preterano sadržajno prvo poluvreme u negativnom smislu su obeležili gosti. Fudbaleri Radničkog više puta su preoštro startovali na domaće igrače i zaradili salve zvižduka sa tribina, ali i četiri žuta kartona od sudije Marka Popovića. Pred kraj prvog poluvremena beležimo najbolju šansu za Kragujevčane a možda i najbolju na utakmici koju nije iskoristio Nikola Kovačević, ali i fenomenalnu intervenciju Popovića koji je spasio siguran gol.

Kruševljani su nastavili sa inicijativom i u drugom poluvremenu, a interesantno u 55. minutu su pripretili akcijom koju su organizovali defanzivci. Abraham Frimpong je prihvatio loptu na polovini terena i poslao predivan pas u prostor Uroševiću. Ipak, pravovremenim istrčavanjem Trifunović je taman toliko omeo beka domaćih da ovaj nije mogao da asistira Ivičiću.

Velika požrtvovanost fudbalera Napretka videla se na svakom koraku,. Kruševačka publika imala je u poslednjih pola sata igre prilike da na terenu vidi još dvojicu novajlija, Dušana Pantelića i Darka Lemajića, a u poslednjih pet minuta i jednog rođenog Čarapana, vezistu Miloša Vulića. Do kraja susreta fudbaleri Napretka su uradili ono što se od njih i očekivalo, iskontrolisali utakmicu, sačuvali vođstvo i upisali pobedu – 1:0.

Kruševljani su tako zabeležili prvi trijumf pod vođstvom novog trenera Slavka Matića i pokazali da nisu zaboravili kako se osvajaju bodovi kod kuće, iako se u jesenjem delu na domaćem terenu nisu proslavili. U narednom kolu Napredak gostuje na Karaburmi ekipi OFK Beograda.

NAPREDAK: Popović  7, Luković 7,, Urošević7, Gobeljić 7, Paunović 7, Frimpong 7, Stanojević 6,5 (Pantelić 59'), Bajić 6,5 (Vulić 85'), Ndaiye 6,5, Ivičić  6,5(Lemajić 65"), Trujić 6

RADNIČKI 1923: Trifunović 7, Jašić6,5, Rosić6, Bonsu6,5, Miljuš B 6,5.(Jović 87'), Vidović 6,Nikola  Kovačević 7, Keljević 6, Urošević 6,5 (Popović 66'), Miljuš D 6,5(Savo Kovačević 87min)., Milovanović 7

sudija: Marko Popović  Opomenuti igrači: Gobeljić (napredak ) i Dejan Miljuš,Kovačević,Bonsu Godwin,Keljević i Lazar Popović (Radnički)

stadion Mladost Kruševac
gledalaca 1500

strelci: Ivičić 26'

26 minut radost fudbalera Napretka posle gola Ivičića