Sa Ivanom Novokmet u Drugu ligu

Kada u svom sastavu imate igračicu kakva je Ivana Novokmet, ništa sem pobede ne dolazi u obzir. Srbijanka je u 17. kolu Regionalne lige savladala Zaslon iz Šapca rezultatom 3:0 (25: 15, 25: 22, 25: 22), i na taj način kolo pre kraja osvojili titulu prvaka regiona i obezbedila učešće na kvalifikacijama. Ovo je bila šesnaesta pobeda u sezoni, a deveta na domaćem terenu gde još uvek nisu izgubile nijedan set. Domaće su sjajno otvorile prvi set odličnim servisima, pasivnim blokovima, dobrim odbranama i još boljim napadima. Servisom su poremetile prijem gošći. Sve je fenomenalno funkcionisalo u redovima domaćina. Prvu set loptu je iskoristila srednjak Ivana Novokmet, koja je perfektno odigrala prvi set, kao i celu sezonu za ubedljivih (25:15).

Drugi set mnogo bolje otvaraju Šapčanke vode (1: 4), ipak domaće brzo preokreću. Nakon toga gošće preuzimaju inicijativu imale su prednost (8:11, 10:12). Sredinom seta Srbijanka je uhvatila priključak, a dobrim servisima Anđelke Ilić preuzima i vođstvo (16:14). U sam finiš seta domaće ulaze sa prednošću (20:19) zahvaljujući odličnim poenom Ivane Novokmet. Pri rezultatu (21:19), trener Zaslona zatražio je tajmaut, međutim ni tada se ništa nije promenilo kapiten Nedović osvaja dva vezana poena (23: 18). Valjevke su uspele da okončaju drugu deonicu, tek nakon što su iskoristile četvrtu set loptu greškom iz servisa gošći (25:22). Uporne Šapčanke dugo su bile u igri u trećem setu, kada sredninom seta gas dodala Srbijanka i rešila ga u svoju korist (25: 22). U sledećem kolu gostuju ekipe Osečine, potom sledi pauza do početka maja kada su na programu kvalifikacije za Drugu ligu. Jedno je sigurno ukoliko Ivana Novokmet bude na nivou predhodnih igara, jasno je koji će ishod biti.

Srbijanka-Zaslon 3:0 (25:15, 25:22, 25:22). Hala na Studentu. Gledalaca: 90. Sudije: Kulinčević i Petrović. Srbijanka: Novokmet, Novaković, Kovačević, Radojičić, Nedović, Bojičić, Pavlović, Ilić, Koprivica, Srećković, Obradinović i Stanojević. Trener: Rajko Stojanovic.

Park 015 2 : 3 Jedinstvo
Tamnava Voćar 1 : 3 Rađevac
Mali Zvornik 3 : 0 Proleter
Srbijanka 014 3 : 0 Zaslon
Ribnica 3 : 1 Osečina