GL Čačak : OFK Rakova - Prijatelji 2:0

Tvrda i većim delom ravnopravna fudbalska predstava viđena je u Rakovi.Prilika iz kategorije stopostotnih nije bilo mnogo ali su domaći bili spretniji u realizaciji povoljnih situacija i na kraju zadovoljniji napustili teren.Dva gola,po jedan u oba dela,bili su dovoljni da igrači u narandžastim dresovima uknjiže četvrtu prvenstvenu „trojku“.Gosti,sa druge strane,imaju za čim da žale,jer su u dva navrata bili jako blizu izjednačenja ali su Kuveljić i rezervista Milinković bili nedovoljno koncentrisani u odsudnim trenucima.

Nije se dugo čekalo na prvi pogodak.Već u 12.minutu,Rakova stiče prednost.Jednu dubinsku loptu,golman Stefanović je pokušao da preseče i napustio kazneni prostor,no do lopte pre stiže centarfor domaćih Ćirković,obilazi Stefanovića i sa desetak metara pogađa nebranjenu mrežu.Rezultat 1-0.Pet minuta kasnije šansa za goste.Kuveljić je dobro šutirao sa distance,Nikolić siguran.Usledio je nešto mirniji period,bez pravih akcija,koji biva prekinut u 33.minutu.Tada je Krupež bio u prilici da duplira prednost ali šutira neprecizno sa 12-13 metara,iskosa sa desne strane.U finišu prvog dela pripretili su rivali Rakove,preko Slavkovića čiji je udarac sa dvadesetak metara ukrotio domaći golman.

Uvodni trenuci nastavka pripali su domaćima.Već u 46.minutu,sjajna šansa za Krivačića.Oštro je tukao iz neposredne blizine a Stefanović bravurozno intervenisao i ostavio svoj tim u igri.Na isteku jednog časa igre,beležimo odličnu priliku za „crveno-plave“.Slavković salje upotrebljiv centaršut sa desne strane,na pravom mestu biva Kuveljić,šutira sa peterca ali Nikolić pokazuje da raspolaže izvanrednim refleksom i loptu „vadi“ ispod prečke!Uzvratili su prvotimci Rakove u 68.minutu.Rezervista Dabić pokušava sa ivice kaznenog prostora,“bubamara“ odlazi „tik“ pored desne stative Stefanovićevog gola.Novi konkretan napad Prijatelji su kreirali petnaest minuta pre kraja i pravo je čudo kako nisu stigli do egala!Agilni Slavković je bio u posedu lopte,tridesetak metara od protivničkog gola i pravovremenim lob pasom uposlio Milinkovića,koji izbegava ofsajd zamku,izlazi pred Nikolića ali šutira dosta mlako i neprecizno,sa 7-8 metara,pa sjajna prilika odlazi u nepovrat.Kazna za Milinkovićev promašaj stiže u 84.minutu.Krivačić oduzima loptu na centru igrališta,kreće ka golu protivnika,prolazi Davidovića,ulazi u kazneni prostor i preciznim udarcem,sa petnaestak metara,pogađa donji desni ugao za konačnih 2-0.Ovoga puta savladan je bio rezervni čuvar mreže Prijatelja,Jaćimović.

Priliku da se iskupe za ovonedeljnii poraz,Prijatelji će imati narednog vikenda,kada dočekuju Zadrugar,dok će Rakova nove bodove potražiti u duelu sa Lugovima.

Čačak 94 1 : 2 Morava (K)
Morava (M) 1 : 0 Premeća
Zadrugar 3 : 2 Strelac
Rakova 2 : 0 Prijatelji
Planinac 1 : 4 Lugovi
BIP 0 : 0 Kej