OFK Bor – Crvena zvezda 0:4

Fudbaleri Crvene zvezde izvojevali su pobedu nad timom OFK Bor 0:4 (0:3), u prijateljskoj utakmici na stadionu u Boru. Oko tri hiljade ljubitelja fudbala uživalo je u igri oba tima nakon šesnaest godina u gradu bakra.

Prvenstvena pauza u Jelen Super ligi, zbog obaveza reprezentacije u kvalifikacijama za EURO 2016. stručni štab sa igračima iz „Ljutice Bogdana“ iskoristio je za nastavak prvenstvenih priprema pred utakmicu naredne nedelje sa Novim Pazarom. Igrači Zvezde trenirali su na terenu hotela „Jezero“ na Borskom jezeru, a danas, ponedeljak odigrali su prijateljsku utakmicu sa ekipom OFK Bora.

Borani su na početku utakmice pogodili okvir gola, a nakon primljenog pogotka Orlandića, u 9. i 21. minutu rival iz Beograda rutinski je poluvreme priveo kraju.  Tri minuta pred odlaska na odmor Orlandić je svojim trećim pogotkom povisio prednost svoje ekipe 0:3

U nastavku susreta fudbaleri OFK Bora parirali su igračima Zvezde na terenu, ali iskusniji tim gostiju do kraja utakmice nije dozvolio da se rezultatska prednost iz prvog poluvremena istopi, već svojim četvrtim golom na utakmici Orlandić postavio je konačnih 0:4 u 50. minutu prijateljske utakmice u Boru.

Uprava borskih „crno-belih“ za ovu priliku okrečila je prostorije kluba. Renovirala svlačionice i kao i sam grad bakra bila dostojan domaćin „crveno-belima“.

Podsetimo se posledni put ova dva rivala sastali su se u 1/16 finala Kupa SRJ u Boru kada su gosti pobedili tim FK Bora 0:3 i plasirali se u 1/8 finala Kup takmičenja 1999. godine. Glavni arbitar na utakmici Denis Trajilović iz Zaječara korektno je vodio susret.

OFK Bor: Trajilović, Janković, Nikolić, Cokić, Stamenković, Sanojević, Terzić, Krstić, Čaurević, Mašić, Jovanović.

Crvena zvezda: Kahriman, Cvetković, Mbođ, Stefan Đorđević, Anđelković C, Bosančić, Stojanović, Lazović, Katai, Gavrić i Orlandić. Rezerve: Trkulja, N. Cvetković, Bjeličić, Lazić, Tufegdžić, Mijailović, N. Jovanović.

Radnički (N) 0 : 0 Voždovac
Borac 3 : 3 Partizan
Novi Pazar 2 : 0 Donji Srem
Napredak 2 : 3 Rad
Spartak 1 : 0 Čukarički
Vojvodina 3 : 1 Radnički 1923
Jagodina 5 : 3 OFK Beograd
Crvena zvezda 3 : 1 Mladost