Podela bodova u Tavankutu

U utakmici 18. kola "Bačke zone" između FK Tavankut i FK Bačka (Pačir) završena je rezultatom 1:1. Utakmica je bila od velikog značaja za obe ekipe iz razloga što su obe ekipe u opasnoj zoni, tačnije FK Tavankut na 10. poziciji sa 19 bodova a FK Bačka na poziciji 13. sa 16 bodova.

Utakmica je počela dobro za domaću ekipu,posle solo prodora Igora Skenderovića koji je ušao u kazneni prostor gostiju prekršaj za najstrožu kaznu pravi Vuković. Sigurni izvođač kaznenog udarca bio je Poljaković u 3. minutu. Gosti su se posle primljenog pogotka trgnuli i uspostavili svoju igru gde su u prvih 45 minuta bili bolji protivnik. Gosti su došli do izjednačujućeg pogotka posle greške Bedekovića koji je izgubio loptu na 25 metara od svog gola i gde je Damjanović odličnim centaršutom uposlio  Polovinu koji vrhunski spušta loptu na 7 metara Radića koji matira golmana Vukovića.

Drugo poluvreme je proteklo u znaku Tavankuta, gde gostujuća ekipa bukvalno nije prešla polovinu terena i gde je imala ukupno jedan šut u čitavoj utakmici iz kog su i postigli pogodak. Prilike za Tavankut su se ređale kao na traci, ali golman gostujuće ekipe Jokić odlično sačuvao svoj gol. Prilike za domaću ekipu imali su Šimić, Skenderović N. ,Prćić, Hubert ali nisu bili precizni. U 73. minutu crveni karton dobio je igrač gostujuće ekipe Grbić.

FK Tavankut: Vuković 7, I. Skenderović 7,5 , Šarčević 7, Hubert 8, Mihaljevic 7, Prćić 7,5 , Šimić 7,5 , Babijanović 7 (Kovačev 7), Poljaković 7 (Sloboda 7), Bedeković 7 (Pletikosić -), N. Skenderović 7.

FK Bačka: Jokić 7,5 , Grbić 6 , Vuković 6,5 (Vujaklija 6,5), Polovina 7, Balunović 7, Damjanović 7, Godar 6,5, Rajić 6,5 , Čvoro 7 (Prole - ), Ćeran 7, Radić 7,5 (Tomašković - ).

Stadion FK Tavankut, gledalaca 300. Sudija Rakić (Apatin).