SLI: Radnički (P) – Sindjelić 5:1

Gosti iz Niša danas su se namerili na veoma dobru, čvrstu i golgeterski raspoloženu ekipu Radničkog . Već u trećem minutu, posle brze akcije Piroćanaca, kapiten Marko Mančić počeo je seriju pogodaka. Potpuna dominacija na terenu domećeg tima. Radnički diktira tempo i igra se uglavnom na polovini gostujuće ekipe. Dobra, brza, veoma dopadljiva igra „Belih“ kriunisana je pogotkom Uroša Momića u 17.minutu. Nije se dugo čekalo na treći pogodak. Posle samo dva minuta Željko Dimitrov povećava vodjstvo Radničkog na 3:0. Igrači Sindjelića se gotovo ne sastaju sa loptom. Publika je oduševljena .Akcije se nižu i posle odlične kombinacije u 32 minutu Dimitrov povećava na 4:0.

radnicki

Pred kraj poluvremena beležimo jednu od retkih akcija gostiju. Naizgled bezopasan pas do centarfora Sindjelića Lazarevića. Odličan prijem i nečekivan šut sa oko 18 metara . Evro gol. Lopta je završila u same rašlje levog ugla golmana Radničkog. Rezultat prvog dela igre 4:1.

Na početku poluvremena u igru ulazi talentovani mladi fudbaler Radničkog Darko Vasić umesto Bojana Stamenkovića. Ubrzo zatim još jedan napadač je u igri, Filip Tolić umesto Apostolovića.  Radnički igra sigurno ali kao da se i Sindjelić prenuo posle uragana iz prvog poluvremena. Igra se uglavnom na sredini terena uz blagu dominaciju domaće ekipe. Još jedna izmena u redovima Belih. Trener Aleksić menja halfa Petrova i daje šansu Milošu Spasiću. Odlična igra Radničkog u danasnjem meču krunisana je het-trikom  Željka Dimitrova u 90. Minutu. Konačnih 5:1 za Radnički Pirot.

Sudijska trojka obavila je svoj posao skoro bez greške.

Komšijski derbi u značajnom trenutku za oba rivala. Pirotski tim do kraja prvenstva ,,nema pravo na grešku,, a potpuno isti pristup imaju i Nišlije,  s obzirom da se bore za opstanak. Ekipa trenera Vojkana Aleskića posle nesrećnog poraza u Vranju, pokušaće da vrati neophodnu pobedničku atmosferu . Zadatak je utoliko teži što mladi tim Sindjelića iz utakmice u utakmicu stasava, igra sve bolje i predstavlja neugodnog rivala. Po igrama u poslednje vreme, Nišlije ne zaslužuju poziciju  pri dnu  tabele!

22.kolo  Radnički – Sindjelić Niš 5-1 (4-1)

Radnički: Perić, Davidović, Nikolić, Spasić, Stojković, Stamenković, Petrov, Apostolović, M.Mančić, Dimitrov, Momić. Rezerve : Pešić, Petrović, Vasić, Tolić, M.Spasić, Ristov i  Ćirić .

Ozren 3 : 1 Radnički (S)
Đerdap 1 : 0 Kopaonik
Timok 0 : 0 Car Konstantin
OFK Bor 1 : 0 Radan
Trstenik PPT 1 : 1 Tabane 1970
Timočanin 1 : 2 Dinamo