PFL Sombor: Sloga voli Bačku

Osamnaestu pobedu u dosadašnjem delu prvenstva Područne Lige, fudbaleri čonopljanske Sloge, zabeležili su prošlog vikenda u susretu sa ekipom Kule iz istoimenog mesta, i time pokazali da su svojim igrama i rezultatima, prevazišli ovaj stepen takmičenja, te da im je mesto u Bačkoj Ligi. Pet golova u mreži kuljana, i isto toliko propuštenih prilika, fudbaleri  trenera Lazarevića, na ovoj utakmici, razgalili su oko dvestotinjak svojih navijača, koji sa nestrpljenjem iščekuju kraj prvenstva, i preselenje svojih ljubimaca u viši rang takmičenja, gde im je i objektivno mesto.

dvostruki strelac : PEŠIĆ ( SLOGA)

Jesenji vremenski uslovi za igru, nisu bili prepreka igračima u plavo –beloj opremi da se pokažu na delu,a sam početak utakmice , i gol centarfora Dragana Hoscieslavskog u trećoj minuti, najavio je kanonadu gostiju, čija se koncepcija igre svodila na odbranu svoga gola, kao i mnogih drugih ekipa, koje su gostovale na igralištu Sloge poslednjih meseci. Golom levog krila Stanisavljevića u 15 minuti utakmice, fudbaleri Kule su došli do izjednačenja, ali na kratko , jer je već sedam minuta kasnije, Lovrić,direktno iz kornera pogodio mrežu Kalinića. Da bi vam opisao treći gol domaćina, poslužiću se rečnikom jednog vrsnog radio reportera u bivšoj nam državi(stariji ljubitelji fudbala se možda sećaju pokojnog Ivana Tomića iz Zagreba) koji je znao, za tako nešto reći (citiram) : “ Da Vam je samo bilo čuti, što se zbilo u 38 minuti? Loptu je prihvatio tata-mata( Pešić), čovek iz automata, i topovskim udarcem, pogodio nezaštićena Kalinićeva vrata”… Bio je to rezultat poluvremena,a u nastavku ista slika, gosti se brane,a domaćin daje još dva gola za konačnih 5:1. Hoscieslavski u 57, i Pešić u 72 minutu. Lepu i efikasnu utakmicu pratilo je i dobro ponašanje aktera ovoga meča, pa ni za sudije nije bilo puno posla. Samo je jedan igrač domaćih ušao u beležnicu glavnog sudije Manića, koji je sa svojim pomoćnicima dobro izvršio svoj zadatak.

Svoj naredni meč, lider će imati u Kruščiću, gde će ga ugostiti ekipa Mladosti u subotu ,25. Aprila

.Područna Liga SLOGA –KULA 5:1 (3:1)

Čonoplja 18. April 2015 godine. Igralište Sloge. Gledalaca 200. Sudija Manić (Karavukovo), pomoćnici Čičić i Mitrović (Odžaci) Delegat : Rađević (Lipar) Strelci : Hoscieslavski u 3 i 57, Lovrić u 22 i Pešić u 27 i 72 minutu za Slogu, a Stanisavljević u 15 za Kulu. Žuti karton : Sekulić (Sloga) Crveni kartona nije bilo . Igrač utakmice Pešić (Sloga)

SLOGA : Tepavac 7,Rebić7,(Jezdić od 73 -),Lovrić 7, Konjević 7, Vidović 7, Sekulić 7, Radojčić 7, (Ostojić od 73-), Pešić 8, Hoscieslavski 7, Ninković 7, Tubić 7, (Rakas od 68-)

KULA : Kalinić 6, Anđelković 6, Radulović 6, Pejaković 6,( Tešović ), Đorđić 6, Šarac 6,Savić 6( Babić od 68-), Tomajek 6, Bukejlović 6, (Jovanović od 66-), Kukolj 6  i Stanisavljević 6,5.