MFL Sombor: Bez iznenađenja u Kolutu

Susret XVIII kola prvenstva Međuopštinske Lige , igran u Kolutu između Jedinstva 1947 i njihoivih gostiju iz Aleksa Šantića završen je očekivanom pobedom domaćih fudbalera koji nisu dozvolili nikakvo iznenađenje na svom terenu. Istini za volju, tesan rezultat od 2:1, nad ekipom , koja je oslabljena doputovala u Kolut, odgovara razvoju događaja na ovoj utakmici. Šantićani, koji ovoga proleća pružaju loše partije, i treći put zaredom gube istim rezultatom, nastupili su sa sastavom bez šest standardnih : Dujmovića, Nemanje Pejaka , Mladena Đurića, Slavka Trfunovića, Radovana Vrkića i Nikole Tomića, pa nisu ni mogli oćekivati bolji ishod iz ovoga meča u Kolutu.

Fudbalski klub JEDINSTVO 1947  Kolut

Domaćin je poveo golom Marinkovića u 10 minuti,a deset minuta kasnije izjednačio je Jurić, i to je bio rezultat prvih 45 minuta igre.Oba tima su imala po tri stopostotne šanse za gol,ali one nisu realizovane. Kada je izgledalo da će se gosti u Šantić vratiti sa jednim bodom, Maljković je u 86 minutu savladao Draškovića i obezbedio bodove svojoj ekipi. Samo minut kasnije, sviran je penal za domaćine, koji nije realizovan.

Ovaj prvenstveni susret je odigran bez većih tenzija i napetosti,a žute kartone su zaradili golman domaćih Kljajić i Krizmanić, a kod gostiju je požuteo Miloš Tomić. Interesantno je napomenuti da je sudija javne opomene svoj trojici izrekao u samo tri minuta igre, 80,  82 i 83.

MFL SOMBOR : JEDINSTVO1947- ALEKSA ŠANTIĆ 2:1 (1:1)

Kolut 2. Maja 2015. Godine. Igralište >Jedinstva. Gledalaca 50. Sudija Kiršner. Pomoćnici Mahotka i Ćalić, delegat Jakšić ( svi iz Sombora) . Strelci Marinković u 10 i Maljković u 86 za Jedinstvo i Jurić u 20 za Aleksa Šantić. Žuti kartoni : Kljajić i Krizmanić (Jedinstvo),a Miloš Tomić (Aleksa Šantić) . Crveni kartona nije bilo.

JEDINSTVO1947 : Kljajić, Čalić, Nikolin.Maljković,Dubajić, Skoknić,Krizmanić, Martinović (Čudić), Stoisavljević, Jovičić, Marinković (Tomašev).

ALEKSA ŠANTIĆ : Drašković, Ceknić, Pokrajac (Ćeran), Mi. Tomić, Pejak, Ma. Tomić, Sjeran, Z. Gavrić (S. Gavrić), Lazarević,Miličić i Jurić(Babić).