Fenjeraš očitao lekciju - kriza drma Tešnjar

I poslednjim optimistima koji nisu hteli sa tim da se suoče sada je više nego jasno. Ozbiljna kriza drma FK Tešnjar, a kolike će biti njene posledice još je nepoznato. Samo dve pobede u osam prolećnih utakmica i samo jedna pobeda od pet utakmica na Riversajdu jasno govore da ekipa Tešnjara nije ni bleda senka onog tima koji je bio iznenađenje jeseni. Pokušali su juče da se prisete i najstariji ljubitelji Tešnjara kada je ovaj klub primio 5 golova od nekoga na svom terenu i nisu uspeli. A baš juče je fenjeraš na tabeli ekipa Kačera iz Belanovice do vrha napunila mrežu Tešnjara za ukupnih 2:5 i veliku bruku domaćih. Nakon prvog poluvremena gosti su vodili 2:0 a oba gola su postignuta na istovetan način. Igrači Kačera su se oba puta ušetali u mrežu Radojevića pored igrača Tešnjara koji su to sve nemo posmatrali.

U nastavku odlaskom u napad Nebojše Milosavljevića i ulaskom povratnika Starčevića Tešnjar je zaigrao bolje, ali opet bez prave ideje. Sve se završavalo individualnim pokušajima Krstića i Milosavljevića da učine nešto više. Za to vreme Kačer je surovo kažnjavao svaku grešku Tešnjara u napadu i iz kontri postigao još tri gola. Sve što je Tešnjar uspeo da uradi je gol iz penala Jakovljevića nakon što je srušen Starčević pri rezultatu 0:3 i gol iz daljine Tadića pri rezultatu 1:4. Dva žuta kartona za igrače Tešnjara i oba zbog priče sa sudijom jasno govore o zalaganju i borbenosti domaćih. Na kraju treba reći i to da Kačeru nije juče bila potrebna naklonost sudija, jer je Kačer bio za klasu bolji od Tešnjara. Pred igračima i trenerom Milovanovićem je da se narednih dana pogledaju u oči i vide da li će dozvoliti da sve dobro urađeno u ovoj sezoni do sada ode niz vodu. A teške utakmice tek dolaze.

Tešnjar: Radojević, Aleksić, Vukosavljević, Tadić, Mitrović, Milosavljević Nebojša, Marjanović V (Marjanović M) (Janjić), Krstić, Milosavljević N, Jakovljević, Gračanin (Starčević).

Rubribreza 1 : 1 Mladost
Kolubara 1 : 2 Junior Novo Naselje
OFK Divci 0 : 0 Trlić
Tešnjar 2 : 5 Kačer
OFK Jabučje 4 : 2 Tulari
Banjani 2 : 1 ZSK
Pepeljevac 6 : 2 Sovljak