Sloga pobedila Proleter

U pretposlednjoj utakmici ove sezone pred svojim navijačima kraljevačka Sloga je pobedila Proleter. I pored pet lepih golova, sam susret se neće dugo pamtiti, jer je posle burnih prvih 15 minuta, viđena klasična uspavanka.

Počelo je dobro po goste koji su prvi napad pretvorili u vođstvo. Babić je izbegao ofsajd zamku domaćih, njegov šut je Preković odbranio, ali je loptu u mrežu pospremio Spremo. „Beli“ su uzvratili u 11. minutu preko agilnog Anđelkovića, ali je Buzadžija bio na mestu. Ipak, novi obračun pomenutih aktera, samo minut kasnije, dobio je napadač Sloge, Sjajna „kifla“ je bila neodbranjiva za vratara Novosađana -1-1. Samo tri minuta kasnije Atanasković je sve lepo uradio, dugo nosio loptu i prizemnim udarcem matirao nemoćnog Buzadžiju. U narednoj akciji veliku šansu je imao Anđelković, ali je pogodio spoljni deo mreže. Burna trećina prvog poluvremena nagoveštavala je dobar meč, ali je usledila uspavanka koju je prekinuo Švonja. Najviše je skočio u petercu domaćih, posle kornera i glavom matirao nemoćnog Prekovića. Rezervista dopmaćih Krunić imao je vrhunsku partituru u 37. minutu, serija driblinga je iz stroja izbacila kompletnu odbranu Proletera, golman Buzadžija je već bio savladan, došlo je do kontakta ova dva igrača, Krunić je završio na zemlji, ali se pištaljka odličnog Paunovića nije oglasila. Rezultatom 2-2 se otišlo na odmor.

U nastavku je Sloga već u 51. minuitu došla ponovo do prednosti. Radović je dobio loptu iskosa sa desne strane, na vreme lobovao istrčalog Buzadžiju i doneo „belima“ vođstvo 3-2. To je bio i konačan ishod ove utakmice u kojoj su domaći znalački čuvali teško stečenu prednost. Susret na Gradskom stadionu pamtiće se kao vrlo fer i korektan, nije pokazan ni jedan žuti karton.

SLOGA KV. – PROLETER 3:2 (2:2)

Gradski stadion Gledalaca: 200 Sudija: Igor Paunović (Kladovo) 7 Pomoćne sudije: Miodrag Zdravković (Ražanj) i Nikola Miladinović (Jagodina) 7 Strelci: Anđelković u 12. , Atanasković u 15. i Radović u 51. minutu za Slogu, a Spremo u 4. i Švonja u 31. minutu za Proleter. Igrač utakmice: Dragoljub Anđelković (Sloga).

SLOGA: Preković 6, Zucović – (od 33. minuta Krunić 6), Parezanović 6, Kurtušić 6, Babić 6, 5, Marić 6, 5, Vulić 6, 5, Atanasković 6, Radović 6 (od 54. minuta Jang 6), Perović 6 (od 51. minuta Županjac 6), Anđelković 7.

PROLETER: Buzadžija 6, Dragojević 6 (od 63. minuta Peković 6), Stanojev 6, Žigić 6, 5, Švonja 6, 5, Miljković 6, Bošković 6, Spremo 6, 5 (od 71. minuta Vinović 6), Ilić 6, Babić 6, Vujaklija 6 (od 56. minuta Varga 6).