OFL Lučani: Jedinstvo(P) - Bratstvo 0:1

Dvadeseto kolo OFL Lučani donelo je još jedan duel glavnih pretendenata za prvu poziciju.Ekipe iz Dljina i Puhova imale su svoju računicu pred „derbi“.Lider je i sa remijem mogao biti zadovoljan,dok je domaćinu igrala samo pobeda i to pod uslovom da se Bratstvo do kraja još jednom „oklizne“.No,puleni Mirka Mijatovića rešili su svaku dilemu i fudbalskim „minimalcem“ savladali rivala.Skor identičan onom jesenjem,dovoljan za nedostižnih +9,dva kola pre kraja.

Silno motivisani domaćini krenuli su angažovanije.Pritisak na zadnju liniju gostiju,donekle je davao rezultata,jer je lopta više bila u posedu Jedinstva.Ipak,taj uvodni period nije doneo niti jednu kolosalnu priliku pred Sinđelićevim golom.Osim pokušaja Blagojevića glavom(polovinom prvog dela) iz,gotovo,mrtvog ugla,uzbuđenja nije ni bilo.Kako je vreme odmicalo „beli“ su uspostavljali ravnotežu i uspevali da dođu do svoje igre.Par opasnih polukontri,ostalo je nerealizovano usled nedovoljne koncentracije u samoj završnici ali je takva igra nagoveštavala da može doći do promene rezultata.“Mirisalo“ je na gol.Međutim,do poluvremena se mreže nisu zatresle i na pauzu se otišlo najnepopularnijim rezultatom.Bez golova,0-0.

Ono što Dljincima nije pošlo za rukom u prvih 45 minuta,jeste u nastavku.I to na samom startu drugog dela.Brzonogi Urošević je prošao po levom boku,ušao u kazneni prostor i nesebično poslužio Simovića na 12-13 metara od gola,koji pogađa metu izuzetno preciznim udarcem.“Bubamara“ odseda iza Jovkovićevih leđa za 0-1 i veliku radost fudbalera,stručnog štaba i navijača Bratstva!Sve se odigralo u 46.minutu.Zlata vredan pogodak dao je krila gostima koji desetak minuta kasnije kreiraju novu obećavajuću akciju.Strelac gola Simović,prihvata loptu četrdesetak metara od gola rivala a zatim pravovremenim pasom izbacuje Čolića u prvi plan.Situacija 1 na 1 sa Jovkovićem,koju Čolić okončava udarcem u golmana i šansa odlazi u nepovrat.Bilo je evidentno da je Jedinstvo u podređenom položaju,te je trener Đedović bio prinuđen da osveži tim uvođenjem Nedeljkovića,odnosno Stambolića.Malo je falilo da rezervista Stambolić zatrese mrežu pet minuta pre kraja.Nakon centaršuta Jeremića sa desne strane lopta dolazi do „sedmice“ Jedinstva,koji sa peterca tuče glavom – pored gola!Bila je to ujedno i poslednja gol prilika na jednoj ili drugoj strani,jer su preostalih 7-8 minuta gosti znalački potrošili čuvajući loptu,prilično daleko od svog gola.Poslednji zvižduk arbitra Đorđevića bio je signal za veliko slavlje!Titula je obezbeđena i sasvim zasluženo putuje u Dljin,jer je Bratstvo pokazalo najkonstantniju formu tokom sezone a najveći rival je dva puta nadigran na njegovom terenu!

JEDINSTVO(P) – BRATSTVO(D) 0:1(0:0)

GLEDALACA : 120

SUDIJE : Đorđević Nenad (Guča),Novaković Ilija (Guča),Joković Milan (Lučani)

DELEGAT : Zlatić Milorad (s.Lučani)

STRELAC : Simović u 46.minutu

JEDINSTVO(P) – Jovković,R.Tajsić,Milićević,Jeremić,Rakićević(kap.),Jelić(od 66.minuta Nedeljković),Blagojević,I.Jaćimović(od 77.minuta Stambolić),S.Jaćimović,N.Tajsić,Nešovanović(od 80.minuta Č.Tajsić).

Trener : Đedović Nenad

BRATSTVO(D) – Sinđelić,Ignjatović,Stanić(kap.),Čolić(od 80.minuta Marinković),Simović,Urošević(od 68.minuta Kovačević),Janković,Divljaković,Marković,Todorović,Topalović.

Trener : Mijatović Mirko