Promašaji ostavili bodove u Ovsištu

Fudbaleri Sloge doživeli su novi poraz, pošto su (u okviru 25. kola Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola) igubili od ekipe Radoje Domanović rezultatom 2:1. Treba naglasiti da su gosti doputovali u Ovsište sa 9 igrača, ali im to nije bila prepreka da borbenom i požrtvovanom partijom prikažu igru apsolutno dostojnu ovog ranga takmičenja, i da su bili malo prisebniji, utisak je da su mogli bar do boda.

Nešto opušteniji ulazak domaćih u meč, gosti su iskoristili, stvorivši tri izuzetno povoljne prilike. Udarce M. Jelesijevića u 3. i 5. minutu i Č. Petrovića u 9. minutu (sva tri šuta sa manje udaljenosti od 5 metara) odbranio  je vrlo prisebni golman domaćih Stepanović. Kazna za promašaje usledila je u 18. minutu. Milojević je, posle prodora po desnoj strani, proigrao Milovanovića, a ovaj sa 5 metara rutinski poslao loptu u mrežu. Gosti su do izjednačenja mogli u 27. minutu. J. Petrović je izveo slobodan udarac sa 20-ak metara i gađao donji desni ugao Stepanovićevog gola, ali je golman domaćih ponovo dobro intervenisao. Pred kraj poluvremena domaći su imali priliku za udvostručenje vođstva, ali je udarac Milovanovića sa 15 metara odbranio golman gostiju Jelesijević.

Drugi deo doneo je nešto angažovaniju igru domaćih, dok su se gosti opredelili za kontranapade. Izjednačenje je usledilo u 65. minutu. Č. Petrović je umakao odbrambenim igračima domaćih, pravovremeno asistirao Dimitrijeviću, kome nije bili teško da sa 5 metara pošalje loptu iza leđa Stepanovića. Fudbaleri Sloge su imali šansu i za preokret u 73. minutu, kada je M. Jelesijević  šutirao sa ivice kaznenog prostora, a lopta  nekoliko centimetara završila pored stative. Od tog trenutka domaći su krenuli u napad svim raspoloživim snagama. Opsada gola gostiju trajala je 15 minuta. Šutevi Milovanovića, Milojevića, Grujića, Pavlovića, Pajića, završavali su ili pored ili preko gola ili su bivali izblokirani. Ipak, odbrana gostiju kapitulirala je u 87. minutu. Jovanović je šutirao sa 10-ak metara, golman Jelesijević na trenutak intervenisao, a odbijenu loptu sa 2 metra Pajić zakucao u mrežu.

Radoje Domanović (Ovsište) - Sloga (Zagorica) 2:1

Igralište u Ovsištu. Gledalaca oko 50. Delegat:Zoran Radović (Aranđelovac). Sudija:Nemanja Popović (Natalinci), pomoćnici Stefan Mijatović i Petar Sretenović (obojica iz Aranđelovca). Strelci: Milovanović u 18. i Pajić u  87. minutu za Radoje Domanović, a Dimitrijević u 65. minutu za Slogu.

Radoje Domanović: Stepanović, Todorović, Arsenijević (od 50. Marković), Grujić, Pajić, Jeftić, Pavlović, Millovanović, Jovanović, Milojević, Nikolić.

Sloga:N.Jelesijević, Miloš Stevanović, Dimitrijević, Ćosić, Milan Stevanović, J.Petrović, Č.Petrović, Milić, M.Jelesijević.

Ranilović 2 : 2 Žabare
Jasenica 2 : 2 Plaskovac
Maskar 1 : 5 Trnava
Proleter 3 : 2 Mladost
Radoje Domanović 2 : 1 Sloga
Kopljari 1 : 2 Mladi rudar