Prijateljska utakmica: Donji Srem - Mladost 1:0

Nastavlja se lepa tradicija odigravanja prijateljskih utakmica sportskih prijatelja iz Pećinaca i Velike Obarske (Republika Srpska), doskorašnjih superligaša u svojim ligama. Već u prvom minutu (polu)prilika za domaćina: Čigoja je pokušao šutem iskosa da iznenadi Đorđića. Srećom po goste, lopta je prošla pored gola. Petnaestak minuta kasnije slična situacija na suprotnoj strani, gde je Nikolić bio u prilici da uradi nešto više. Nakon prekršaja nad Delićem u 20. minutu u blizini kaznenog prostora Donjeg Srema, nešto iskosa, sjajnim šutem Komarčević cilja donji levi ugao gola Šegavca. Mladi golman Pećinčana je bio na visini zadatka. Najizgledniju priliku za postizanje gola u prvom poluvremenu, u kojem su igrači na momente bili prenervozni, imala je Mladost u 40. minutu: nakon neuspele ofsajd zamke Donjeg Srema, Komarčević se našao „oči u oči“ sa Šegavcem. Međutim, napadač gostiju ne uspeva da plasira loptu u mrežu.

Sportski prijatelji iz Pećinaca i Velike Obarske

Već na startu drugog poluvremena sjajna prilika za Donji Srem: Namani izvanredno proigrava Obuobija, koji se u kanzenom prostoru Mladosti, jednostavno, spetljao. Domaćin je u nastavku zaigrao daleko odlučnije, te je u 50. minutu viđena još jedna prilika na njihovoj strani: Namani ne zahvata najbolje glavom ubačenu loptu sa strane u neposrednoj blizini gola Mladosti. U 77. minutu konačno promena rezultata: brzonogi Obuobi beži po desnoj strani odbrambenim igračima Mladosti i dobro odmerenim udarcem šalje loptu u nebranjeni ugao gola. Dva minuta kasnije Namani ne uspeva da poveća prednost Donjeg Srema posle udarca glavom, iako je bio na metar-dva od gola.ić

Strelac: 1:0 Obuobi u 77. minutu. Pećinci: Sportski centar „Katpoint Arena“. Gledalaca: 200 . Sudija: Siniša Sremac (Ruma). Žuti kartoni: Đorđević i Stanojević (Donji Srem), Delić i Jevtović (Mladost). Crveni kartoni: Đorđević (Donji Srem), Bajić (Mladost).

DONJI SREM: Šegavac, Stanojević, Đorđević, Šalipur, Mijailović, Mijailović, Arsenović, N. Rakić, Čigoja, A. Šušnjar, M. Šušnjar, Mitrušić. Igrali su još: Starčević, Nešić, Andrejević, Milić, Gluhović, Obuobi, Marković, Soldatović, Rudić, Omega, Stanković, Simić i Namani.

MLADOST: Đorđić, Mićić, Martinović, Bajić, Jevtović, Zelić, Arnautović, Nikolić, Delić, Komarčević, Đurović. Igrali su još: Radić, Janjić, Blagojević, Trifković, Vujić, Novaković.