Generalka završena remijem

Fudbaleri Napretka i Kolubare remizirali su danas u Kruševcu u utakmici koja je i jednoj i drugoj ekipi poslužila kao generalna proba pred nastupajuću sezonu u Prvoj ligi Srbije koja startuje narednog vikenda.

Prvo poluvreme proteklo je u bezidejnoj igri obe ekipe u kojoj je posebno trener domaćih Bogić Bogićević mesao karte i probao niz taktičkih varijanti. Napredak je imao inicijativu pa je  Markoski u 19. minutu zapretio šutem a nesto kasnije u 23. i Dimitrov  sa pozicije od 22-23 metra polulevo ali je lopta prošla tik pored dalje stative gola gostiju. U 30 minutu penal za goste jedan od štopera domaćih ruši u 16 metara Spasojevića a vođa navale gostiju Dinčić  taj penal pretvara u vođstvo gostiju. pokušao je Dimitrov samo minut kasnije da poravna ali je bio neprecizan pa se na poluvreme otišlo vođstvom gostiju.

Bogić Bogićević zadovoljan učinjenim do sada

Drugo poluvreme mnogo bolje i sa mnogo taktičkih promena u igri jer se nesto moralo i sakriti od predstojećih protivnika. Najpre su fudbaleri Napretka posle prekršaja nad Lemajićem u 51. minutu sa 17-18 metara prebacili gol, da bi u 63. minutu Dinčić ponovo bio u šansi ali šutirao pored gola. U 67. minutu po desnoj strani odlično je prošao Gobeljić vratio na penal povratnu Lemajiću koji je zakucao loptu u mrežu za 1:1.  U 73. minutu ispraćen je burnim aplauzom publike novajlija u timu Kruševljana misteriozni Stefanović.publika je u njemu i po igri i zalaganju prepoznala kvalitet. Još po jednu šansu imali su za domaće Lazarević koji je posle kornera odlično šutirao glavom ali što bi se školski reklo lopta je preskočila gol  da bi pri kraju  utakmice posle jednog dubinskog pasa Dinčić protutnjao izmedju dva Napretkova štopera ali nije bio precizan.

Bivsi Napretkov trener Saša Štrbac sad na kormilu prvog rivala Napretka Dinama bio je na tribinama stadiona Mladost

"Za Napredak se ne navija,Napredak se voli"

S obzirom na sparinu i tesko vreme oni najverniji navijači su dosli da vide šta to Napredak nudi u predstojećoj sezoni ,otišli su pomesanih osećanja neki da ovaj tim nije za velike domete ali većina koja voli Napredak je sa optimizmom kao i uvek napustila stadion.Ipak vasem izvestaču upalo je u oči da je u centralnoj loži stadiona bilo samo 3-4 ljudi za sećanje nekima prošle godine je Napredak igrao generalku protiv Kraljevačke Sloge i pobedio sa 5:0 ta loža bila je prepuna. Otuda i pitanje da li se za Napredak navija samo kad ovde igraju Zvezda,Partizan ili Superligaši ili se Napredak voli kako je nekada govorio legendarni Duško Radović misleći na jedan drugi klub.

Jedan od onih koji su brzo napustili stadion razočarani Žarko Andjelković potpredsednik FSRO

Bogić Bogićević zadovoljan

Šef struke Kruševljana Bogić Bogićević bio je zadovoljan posle utakmice,probao je uglavnom igrače na koje računa ,videlo se tokom utakmice da je probao mnogo taktičkih varijanti pa ni najvestijem posmatraču nije uspelo da utvrdi kojih će to 11 igrača izaći na teren protiv Dinama (Vranje) sledeće subote u premijeri.Na pitanje vaseg izvestaća da li će biti još nekih pojaćanja šef struke je odgovorio potvrdno rekavši da pre svega misli na jednog dobrog napadača i jednog iskusnog defanzivca.

Inače kao što smo već rekli Napredak otvara sezonu u subotu u Kruševcu sa početkom u 20h protiv ekipe Dinama iz Vranja ,čiji je trener Saša Štrbac viđen danas na tribinama Napretkovog stadiona.

Napredak-Kolubara 1:1 (0:1)

Strelci: Dinčić 30. k.u., Lemajić 67. minut, Stadion "Mladost" u Kruševcu. Gledalaca 750. Sudija Predrag Godić (Kruševac). Opomenuti igrač: Stepanović (Kolubara).

NAPREDAKJanković, Todorović, Simonović, Lazarević, Projić, Stanojević, Markoski, Ivelja, Dimitrov, Stefanović, Stančetić. Igrali i Stojanović, Trajković, Vulić, Đoković, Lemajić, Ndaye, Damljanović i Gobeljić.

KOLUBARA: Marinković, Vlašić, Radović, Krstić, Milašinović, Bubanja, Milošević, Stojković, Dinčić, Spasojević, Stepanović. Igrali i Ranković, Mitić, Mitrović, Stojanović, Dimitrijević, Milovanović, Milojević, Smiljanić, Radenović.