Igor Pavlović opet evro golom doneo bodove Temniću

Nova pobeda Temnića koja je Varvarince vinula na podelu prve pozicije,došla je potpuno zasluženo protiv vrlo dobre ekipe Timočanina iz Knjaževca koju je trener Vojkan Aleksić izvanredno taktički spremio za duel sa Varvarincima. Temnić je po običaju bodren od svojih navijača počeo ofanzivno. Mrežu golmana gostiju Ivana Kostića prvi je već u 2. minutu ugrozio Igor Pavlović ali je bio neprecizan ,još nekoliko puta šutirao je Pavlović ali su ili zid ili golman Kostić bili na mestu.

Sibinović u akciji gužva pred golom gostiju iz Knjaževca

A onda 24. minutu krv se sledila navijačima Temnića.Krenula je kontra gostiju Deljanin je sa desne strane odlično prošao uputio loptu  na drugu stativu a tamo kao duh zaboravljeni Mašić pogađa iz neposredne blizine desnu stativu golmana domaćih Slobodana Markovića  To kao da je prodrmalo fudbalere Temnića pa kreću još angažovanije na gol gostiju. Sibinović nekoliko puta po levoj strani stvara pometnju u odbrani gostiju.Lepo prolazi i najpre u 30. a potom i 32. minutu odlaže odlično loptu danas sjajnom mladom Jovanu Jovanoviću ali je on oba puta za malo neprecizan. Istu akciju ponavlja Sibinović u 42. minutu za Igora Pavlovića čija bomba prelazi tik preko prečke da bi u 43. minutu posle centaršuta sa leve strane na drugoj stativi sam bio Vukajlović ali je prebacio gol.

72. minut radost fudbalera Temnića - Foto Slobodan Simić

Drugo poluvreme potpuno je pripalo Temniću,več u 53. minutu Milan Marković je topovski šutirao sa 18 metara ali je Kostić odlično odbranio,samo minut kasnije probao je i Igor Pavlović ali neprecizno, zatim Acković u 62. minutu a onda 72. minutu. Krenula je opasna kontra gostiju negde na centru sjajno je zaustavio Pešić, uposlio Varvarinskog vezistu Rajkovića, ovaj sjajno pronalazi Lazarevskog na levoj strani,koji idealno prizemno centrira za Igora Pavlovića koji je neumoljiv iz prve pogađa leve raklje golmana Kostića za vođstvo i nova tri boda Temnića
Do kraja još opasnih situacija pred golom pre svih kada je sjajni štoper domaćih Andrija Radovanović spustio  jednu loptu kome drugom nego Igoru Pavloviću ali bez rezultata. Na kraju 1:0 za veliki aplauz preko 400 gledalaca i ostvarenje cilja predsednika domaćih Darka Brankovića penjanje na vrh Srpske lige.

Reč trenera

Vojkan Aleksić šef struke Timočanina: Naišli smo na odličnog protivnika,svojim igračima nemam šta da zamerim, možda bi bilo drugačije da je Mašić pogodio u 24 .minutu ali nije,ostaje mi da domaćinu čestitam na zasluženoj pobedi i ukazanom gostoprimstvu.

Saša Milosavljević šef struke Temnića: Zasluženo smo pobedili odličnog protivnika,Mnogo taktičkih zamisli bilo je u toku igre ,na poluvremenu smo Lazarevskog vratili na svoju prirodnu poziciju zaigrali mnogo bolje i kažem zasluženo pobedili.Idemo dalje.

Inače utakmici je prisustvovao komesar za bezbednost FS RIS a Željko Sokić koji je organizaciju utakmice ocenio vrlo dobrom. Inače Varvarinci su imali i jedan peh naime u 60. minutu teže se povredio standardni Dušan Ćosić a po izveštajima lekara sleduje mu duža pauza jer je polomio palac na nozi.

Temnić-Timočanin 1:0 (0:0)

Strelac:1:0 Igor Pavlović u 72.minutu. Stadion Temnića u Varvarinu, gledalaca 400.Sudija Miloš Janković (Negotin) 7,5. Opomenuti igrači:Ćosić i Acković (Temnić) i Spasovski, Cvijović,Mašić i Tošić (Timočanin). Igrač utakmice: Jovan Jovanović (Temnić).

Temnić. Slobodan Marković 7, Vukajlović 7, Petković 7 (Pešić 7), Radovanović 7,5, Ćosić 7 (Milan Marković 7), Jovan Jovanović 7,5, Acković 7, Lazarevski 7, Pavlović 7,5 (Manojlović-), Rajković 7, Sibinović 7.

Timočanin: Kostić 7,5, Antić 6,5, Tošić 6,5 (Prvanović-), Stefanović 7, Cvijović 7, Babović 6,5, Deljanin 7, Petković 6,5 (D.Miletić-), Nikolić 6,5, Mašić 7, Spasovski 7.