Napredak igra sve bolje, da li će se prvi mačići baciti u vodu
Fudbaleri Napretka pobedili su sinoć ekipu Užičke Slobode sa 2:1 posle bolje igre i sasvim zasluženo. Ipak Kruševljane najviše može da raduje nesto bolja igra tima u odnosu na prethodna tri kola. Da li je to Bogić Bogićević počeo da sklapa kockice sa zakasnelim pojačanjima,povredjenim igračima ,igračima koji dugo nisu igrali (Što je uobičajena praksa u klubu pred svaku sezonu),nadamo se da jeste bar po večerašnjoj utakmici. Možda pravi test bude sledećeg vikenda protiv vrlo dobre ekipe Loznice i da ja jednoj mojoj uvaženoj koleginici počnem da priznajem da se prvi mačići u vodu bacaju.

Detalj sa konferencije za štampu

Napredak je odmah na početku utakmice sa Užičanima stavio do znanja ko će da se pita. Uglavnom preko Beljića po desnoj strani lepo je probijao i stvarao šanse,najpre u 6.minutu za Nešovića pa opet u 8 minutu posle akcije po desnoj strani Simonović dotura loptu do Nešovića koji je iz poluvoleja majstorski šutirao ali tik preko gola.
Potom u 18 minutu Beljić i Ivelja lepo kombinuju naravno po desnoj strani i odlično daju loptu Lemajiću ali ona ide preko gola.

Gosti bez ideje ,prvi šut na gol upućuje Đorđević tek u 29 minutu ali više iz očaja nego htenja daleko na severnu tribinu.Pre toga Beljić još jednom pravi slalom po desnoj strani a onda 1:0,sjajni Beljić  malo više po običaju vuče loptu odlično se namešta i evro golom sa 22-23 metra dovodi Napredak u vođstvo.

Do kraja publiku dižu na noge najpre sjajni slobodnjak Lazarevića koji je sa 25 metara uzdrmao leve raklje  golmana gostiju ,a potom i bravurozna intervencija domaćeg golmana Nikolića posle nespretnog starata saigrača Gobeljića koji mu je loptu poslao u sam njegov levi ugao ali se ovaj vinuo u vazduh i poslao loptu u korner.
Drugo poluvreme počelo je pokusajem trenera gostiju Ristanovića da nešto promeni,odmah dve izmene a potom u 55 minutu i treća doduše prinudna zbog povrede Nikole -D.Tasića ali bez uspeha iako su gosti preko raspoloženog Vukojićiča stvorili 2-3 dobre pozicije pa je golman Nikolić morao dobro da interveniše.Ipak je to bilo nedovoljno danas za bolji Napredak koji je opet preko odličnog Beljića opet posle njegove solo akcije i majstorskog šuta došao u vođstvo od 2:0 bio je to 65.minut. Posle toga mogli su možda da postignu poneki gol i jedni i drugi sve do 80 minuta kada je posle odličnog prodora Vukojičića po desnoj strani i njegovog centaršuta Zonjić uspeo što Gobeljiću u prvom delu nije dao golman Nikolić da zatrese sopstvenu mrežu i pomogne Užičanima da dođu do časnog poraza.

Utakmici prisustvovala i grupa Švedjana

Utakmici u Kruševcu prisustvovala je i grupa državljana Kraljevine Švedske oni su bili gosti Aleksandra Milutinovića vlasnika čuvene vinarije Bačina-vino iz istoimenog velikog sela nadomak Kruševca čiji se proizvodi (Vino "DOLINA") uglavnom nalaze na rafovima skandinavskih zemalja. Prijatelji Aleka Milutinovića i Johana Perssona bili su zadovoljni videli su kako kažu jedan lep engleski stadion na Balkanu u Srbiji a gotovo je izvesno da će uskoro biti i članovi sponzorskog pula Kruševljana.

Napredak- Sloboda 2:0(1:0)

Strelci: 1:0 Beljić u 32, 2:0 Beljić u 64, 2:1 Zonjić autogol u 80. minutu. Stadion "Mladost" u Kruševcu ,gledalaca 3000. Sudija Nenad Minaković (Novi sad ) 6,5. Opmenuti igrači: Projić, Simonović, Ivelja, Markoski, Lemajić, Nešović (Napredak) i Milanović i Đorđević (Sloboda). Crveni karton: Vuk Đurić (Sloboda) u 90. minutu. Igrač utakmice: Bojan Beljić (Napredak).

Napredak: Nikolić 7,Zonjić 6,5,Projić 7 (Frimpong-),Simonović 7,Lazarević 7,Gobeljić 6,5,Ivelja 6,5,,Markoski 6,5(Vulić 6,5),Lemajić 7(Luković 7),Beljić 8,Nešović 7

Sloboda: Nikola.Z.Tasić 7,Miličić 6,Marjanović 6,Babić 6,Vidić 6,5,Milanović 6(Nikola.D.Tasić-Emerun Emeka jakobs),Đurić 6,5Jeremić 7,Ćosović 6,5,Vukojičić 7,Đorđević 6(Dolmagić 6)

Grupa državljana Kraljevine Švedske u restoranu FK "Napredak"

Doajeni sportskog novinarstva Dragan Mitrović i Ljubiša Marković na konferenciji za štampu bez pitanja za trenere

ČSK Pivara 1 : 0 Zemun
Sloga (PM) 1 : 1 Kolubara
Sindjelić 0 : 1 Bačka (BP)
BSK Borča 5 : 2 Radnički 1923
Bežanija 1 : 0 Inđija
Dinamo 3 : 0 Donji Srem