Loša igra Srbijanke

Srbijanka je doživela poraz u prvom kolu Kupa od ekipe Sterije iz Beograda,rezultatom 3:1.

Valjevke su u ovaj meč ušli sa svojim najnovijim pojačanjima.Na poziciji primača igrala je Kristina Spasenović u paru sa kapitenom Oliverom Nedović.Tehničara je igrarala mlada Marija Nenadović,korektora  pojačanje iz Ljiga Anastasija Maksimović,blokerski tandem činile su standarno Novaković i Novokmet.Dok je na poziciji libera počela utakmicu Tijana Kašiković.

Započela je Srbijanka jako loše prvi set, sa greškama u odbrani i pecanjima bila je prisutna nervoza u igri novih igračica.To je i primoralo trenera domaćih Rajka Stojanovića da već zadraži tajmaut pri rezultatu (7:4) za Steriju. Uspela je Srbijanka da se konsoliduje  za trenutak,ali je prednost i dalje bila na strani Beograđanka.Sredinom seta taj zaostak je iznosio (15:11),odbrana Sterije je prosto izluđivala domaće lopta nije mogla da padne na pod,a bilo je i evidentno veliki broj pecanja naručito srednjaka Marije Novaković. U nastavku seta  razigrala se Ivana Novokmet,sjajno je napadala bila je jedina svetla tačka u bledom izdanju Srbijanke a za osvajnje seta bilo je potrebno da se priključe i njene saigračice.Potpuno zašluženo prvi set dobija Sterija (25:19).

Drugi set Valjevke su bolje započele,povele (3:1) i odjednom stale.Ispoljile su brojne slabosti u nastavku seta,bilo je loših prijema a i bilo je sasvim jasno da  Sterija mnogo bolje igra za (25:12)  i prednost od 2:0 u setovima.Verovatno je došlo do opuštanja u trećem sedu u redovima Sterije,iskoristile su to domaće dobile taj period igre (25:20). Ipak u četvrtom setu poput kaznene ekspedicije igrale su gošće za veoma ubedljivih (25:13) i potvrdu da su u ovom trenutku znatno bolja ekipa od Srbijanke.Na Valjevkama ostaje da vide kako će da poprave svoje igru,jer ukoliko hoću opstanak u Drugoj ligi mora mnogo bolje.

Od ostalih ekipa iz Valjeva,momci Va 014 bili su bolji   od Lucky stara rezultatom 3 :1.I ženski odbojkaški klub Valjevo startovalo je u Kupu protiv istoimene ekipe i bile su poprilično ubedljive i lagano su slavile  3:0.

Jedinstvo 0 : 3 Ribnica
Osečina 0 : 3 Srbijanka 014
Zaslon 1 : 3 Mali Zvornik
Proleter 3 : 0 Tamnava Voćar
Rađevac 3 : 0 Park 015